cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

HAK DERKEN HAKSIZ OLMAK ! PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Cuma, 05 Şubat 2010 )
 

Saygıdeğer Arkadaşlarım

Yıllardır muhtelif  platformlarda naçizane haksızlıklarımızı dile getirmeye çalışıyoruz.

EİNSTEİN'ın "önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan zordur" dediğini hatırlayınız; evet zordur ama imkansız değildir !..

Ben de  bu inançla yılmadan Gazetecilere, Milletvekillerine, Genelkurmay'a Kuvvet Komutanlıkları'na haklılığımızı anlatan yasal gerekçelere dayanan yazılar yazıyorum ve bunu, birilerine yaranmak, şöhret olmak, kişisel çıkar elde etmek gibi basit düşüncelerle değil, kendime saygımın gereği yapıyorum.

Hiçbir yazımda hak etseler dahi muhatabıma hakaret etmedim. Saygı görmenin şartının, saygı göstermek olduğuna inanıyorum.

Sitede yazdığımız yazıların büyük bölümünde TEMAD yönetimini eleştiriyoruz, ama hiçbir yazımız mesnetsiz, saygısız ve art niyetli değil!  Bugüne kadar maksadını aşan hiçbir eleştirimiz olmamıştır.

Zaman zaman özellikle TEMAD Gn.Başkanı'nın bizim yazılarımızdan alıntılar yaparak yaptığı konuşmaları ilgi ile izliyoruz. Demek ki bir şeylere katkımız oluyor, ama yönetim bizim rüzgarımızla başarıya doğru yelken açmak yerine, bizi muhalif olarak lanse etmeyi tercih ederek  büyük bir destekten yoksun kalmıştır.

Hafızalarını biraz yoklarlarsa bu sitenin hayata geçmesi ile sesimiz daha gür duyulmaya başladığını, değer yargılarının değişmekte olduğunu ve bazı taşların yerinden oynadığını göreceklerdir...

Bu sitenin üyelerinin düşüncesi ve maddi desteği ile gerçekleştirilen  Sabah gazetesinde yayınlanan ilan bile başlı başına bir olaydır. Bu ilanla adalet, eşitlik ve insan onuruna saygı taleplerimizi ilgililere ve kamuoyuna bildirmekle kalmayıp artık haksızlıklar karşısında susmayacağımızı deklare ettik.

Arkadaşlarımızın mücadeleye katkıları, dilekçe, faks, mail kampanyaları basınla kurulan ilişkilerde kat edilen mesafe azımsanamayacak kadar büyüktür. Bu vesile ile emeği ve desteği olan arkadaşlarıma minnettarlığımı sunuyorum.
Eleştiri, mükemmele açılan kapının anahtarıdır. Bazı sanallar eleştirilerimizi hakaret olarak algılasalar da bu konuda somut bir örnek verememeleri, onların utancı olarak  arşivlerimizde yerini alacaktır.Bizler  yasal temsilcimiz TEMAD’ın başarısını da, başarısızlığını da paylaşırız. Yeterki onlar da bizimle paylaşsınlar.

Sn.TEMAD Genel Başkanı'nın 1 ŞUBAT 2010 tarihinde TEMAD sitesinde yayınlanan Hv.K.K. ziyaretini elbet önemsiyoruz. Teşekkür ederiz.

Hv.K.Komutanı ile görüşmede  Sn.Başkanın “657 sayılı devlet memurları yasasının 36 nci madde ortak hükümler  bölümünde eğitim seviyesi ayni olanların emsallerine göre 1 derece yukarıdan başlaması amir hüküm olduğu için MYO mezunu assubayların aslında 8-2 den göreve başlaması gerektiği halde 9/2 dahi çok büyük haksızlık olduğunu bildirdik” sözlerini hayretle okudum;
Size ukalalık etmek veya kısıtlı hukuk bilgimi ön plana çıkararak akıl öğretmek gibi bir düşüncemin olmadığını belirterek, izninizle bu konuyu kısaca özetlemek istiyorum.
657 Sayılı Devlet Memurları yasasının 36'nci Maddesi :
Bu kanuna tabi kurumlarda çalıştırılan memurların sınıfları aşağıda gösterilmiştir;
 1. Genel İdare Hizmetleri
 2. Teknik Hizmetler
 3. Sağlık Hizmetleri
 4. Eğitim-Öğretim Hizmetleri
 5. Avukatlık Hizmetleri
 6. Diyanet Hizmetleri
 7. Emniyet Hizmetleri
 8. YardımcıHizmetler
 9. Mülki İdare Hizmetleri
 10. MİT Hizmetleri sınıfıdır.
ORTAK HÜKÜMLER :

Ortak Hükümlerden tüm yukarıdaki sınıflara mensup memurların göreve başlangıç derecesi ve yükselecekleri son derece ve kademe belirtilmektedir.

Örneğin;  İlkokul Mezunları  15/1'den başlarlar 7/1'e kadar yükselirler

                Lisans Mezunları   9/1'den başlarlar 1/4'e kadar yükselirler 

Bunun dışında  görevin özellikleri dikkate alınarak;
 • Tek.Hizmetler
 • Diyanet mensupları
 • Tek.Öğrt.Ok.Mezunları
 • Orman Muhafaza
 • Gümrük muhafaza memurları
 • Emniyet hizmetleri 
gibi sınıfların göreve başlangıç derecelerine üst dereceler ilave edilerek göreve başlarlar
kilicj4.jpg ORTAK HÜKÜMLERDE  İKİ YILLIK YÜKSEK OKUL  MEZUNLARI 10/2'den göreve başlamaktadır.  Yukarıdaki sınıflara ait memurların başlangıç derecelerine  artı bir derece ilave edileceği  için göreve 9/2'den başlarlar.  Bizim de talebimiz budur.  Çünkü, bizim de görevimizin özellikleri ve çalışma koşullarımız  bu sınıflardan da daha farklıdır.

BU DURUMDA İKİ YILLIK YÜKSEK OKUL MEZUNU HİÇBİR MEMUR 8/2'DEN GÖREVE BAŞLATILMAMAKTADIR ! 

Siz bir koyundan iki post çıkarmaya çalışıyorsunuz.

Parametre olmadan teori üretmek büyük hatadır.

Gnkur Per.Bşk. ile görüşürken de Sn.Başkan yardımcısı  9/2'den göreve başlayanlara örnek olarak ebeler ve hemşireleri vermişti.

Toplantıdan sonra ilgili kurmay, komutana 657 sayılı yasada ebeler ve hemşirelerin 9/2'den değil 10/2'den göreve başladığını belirten yasayı   gösterse bu konu artık tartışılır mı ?..
Yine aynı şekilde, sizin haksızlık olarak sunduğunuz  8/2 konusundaki bilginin hukuki dayanaktan yoksun gerçek  dışı olduğu anlaşılınca, bizim hak talebimizi gölgelemez mi?  Üstelik bu toplantıda hukukçu arkadaşımızda bulunmuşlar!.. SAYIN BAŞKAN, SİZİ KİM BİLGİLENDİRİYOR? BU TÜR YANLIŞ BİLGİ VERDİĞİNİZ KOMUTANA KURMAYLARI BUNUN ASILSIZ OLDUĞUNU SÖYLERSE SİZİ CİDDİYE ALIRLAR MI?

HAKLARIMIZI YASAL DAYANAKLARDAN YOKSUN SAVUNMAK YERİNE HİÇ  SAVUNMAMAK DAHA  İYİDİR!


Adalet, eşitlik ve insan onuruna saygının gerçekleşeceği günler dileği ile tüm meslektaşlarıma sevgi ve saygılar sunarım.LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

03-02-2010 12:52 Ersen Gürpınar
03-02-2010 12:52. ..
Okunma Sayısı 1333    
Okuyucu yorumları (10)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan bilal erdemir
09-02-2010 16:03,
 
söz
Balıkesir Ordudonatım Okulu'nda birileri söz vermişti,o sözler daha yerine getirilmedi.Söz vermek borç vermeye benzemez,bu ülke sözünde durmayanları kaldıramaz...
 
 

Yazan yyılmaz
06-02-2010 19:13,
 
Göstermelik dernek
Ben uzun zamandır gelişmeleri izliyorum yeni emekli oldum Temadın bu zümreye yararı yok tek yararı emeklileri mahalle kahvesinden kurtarması bunun dışında elle tutular birşey yok sesimiz birazcık bu sitenin cefakar fedakar üyeleri sayesinde duyuldu hukukçusu ile sekreteri ile milyarlık geliri ile çalışan bir dernek daha kaçıncı dereceyi hak ettiğimizi bilmiyorsa ne söylenebilir. Tez elden birlik beraberlik içinde bu sorundan kurtulmalıyız
 
 

Yazan kagan
06-02-2010 15:05,
 
sılmeyın ve okuyun
Zamanında temad yuruyus yapacaktı vazgecıldı sebebı ıse neymıs efendım kamplar emeklılere ımısde katılım az olurmus, kampın allah cezasını versın, tekel ıscılerı coluk cocuk ac susuz dırenıyorlar, bızımkıler kamp sevdasında, sen kampı dusunursen hıc bır hak alamazsın bu boyle gelmıs boyle gıder, orda bır Bulent Arınc var degerlendırın onu , bundan ıyı fırsat mı olur,ama bızımkıler genkura mesaj atıyor baska bır emrınız var mı, hey Allahım hey bızı temsıl edenlere bır bakın lutfen, yazıklar olsun sıze yazıklar, bu boyle devam eder bosuna cırpınmayın, kokteyle katıl,dosya ver biravuç arkadaşımız çırpınsın ıste hepsı bu kampınızı seveyım !
 
 

Yazan Dalkılıç
06-02-2010 14:25,
 
Hukukçu olmaya gerek yok
Sitemizde yazılan yazıları dikkatle inceleyenlerin haklarımız konusunda yeterli bilgiye sahip olması mümkündür bu sitenin koordinesi ile iki kez dilekçe,faks mail kampanyası yapıldı orada taleplerimiz vardı hepimiz için rehber olan BİZ KİMİZ NE İSTİYORUZ yazısında gerekli bilgileri bulmakta mümkün, Bu kadar büyük bir zümreyi temsil edenlerin böyle bir hataya düşmelerine üzüldüm bir arkadaşımızın dediği gibi dosya,dosya dedikleri neleri içeriyor yazsınlar hem bilgileniriz hemde hata varsa konu ile ilgili arkadaşlarımız gerekli bilgilendirmeyi yaparlar tabi isteniyorsa.......
 
 

Yazan ORHUN
06-02-2010 14:08,
 
KILAVUZU BERBER REŞİT OLANIN....
- TEMAD başkanı; Assubayların haklarını savunurken gayri ihtiyari hatalar yapıyor veya onu bilgilendirenler yanlış bilgilendiriyorlar. Sayın GÜRPINAR'ın yazısını okuduğumda ''Hanımın Çiftliğindeki Berber REŞİT alıma geldi'' 
Adamın kılavuzu berber REŞİT gibileri olursa, deneme yanılma yoluyla ancak bu kadar sonuç alınır veya o kadar ciddiye alınırsınız.
 
 

Yazan ibrahim üstünkaya
06-02-2010 12:18,
 
HV.K.K. ZİYARET
Sayın GÜRPINAR,TEMAD başkanımız Hv.K.K.nımızı ziyaretini değerli avukat danışmanlarımızla yaptılar ,derin bilgileriyle başkanımızıda bigilendirmişlerdir.Daha çok ziyaretlerde bulunup geri dönerler saygılarımla
 
 

Yazan Mustafa Levent
05-02-2010 20:59,
 
Dosyamızda neler var
Başkanımız yasal dayanakları ile hazırladığımız dosyamızı komutana teslim ettik demektedir, daha öncede muhtelif makamlara teslim edilen dosyada neler talep edilmiş devlet sırrı olmadığına göre açıklasınlar, böylece tereddütlerden kurtuluruz.
 
 

Yazan Osman Ada
04-02-2010 01:25,
 
Bizi kim nasıl temsil ediyor
Ben 1 nci dereceden emekliyim ama bu haksızlıkları içime sindiremiyorum mahalle bekçisinden daha alt kademeden göreve başlamak beni incitiyor , yıllardır söylüyoruz kendimizi anlatamıyoruz, bu sitede yazılan yazılar hepimiz gibi TEMAD yönetimine de rehber olmalı dangalak mahmutların yazıları yerine bu yazılar sitede yayınlanıp değerlendirilmeli Yasak savma gibi davranılırsa başarı elde edilmesi mümkün olamaz.
 
 

Yazan Hüseyin SAVCI
04-02-2010 00:23,
 
Acaba?
Ezeli ve Ebedi Başkanım M.E'ye sorsalardı, her konuda fikir saçıyor, kendisi hem emekli hem muvazzaf, yeri geliyor emekliyi, yeri geliyor muvazzafı fırçalıyor, herkese akıl öğretiyor.  
Her konunun içinde, her olayı biliyor, kimbilir belki Hv.K.K.lığında yapılan toplantıda da oradaydı. 
Bir şeye inanıp, inanmamak hak ve özgürlüğümü kullanıyor ve Sayın TEMAD Genel Başkanı'nın belirttiği konuşmanın yapıldığına inanmıyorum. 
Gerçi yapıldıysa,yapılmamasından daha da kötü, o da ayrı bir husus! 
 
 

Yazan M.AKPINAR
03-02-2010 23:11,
 
...
bilgi sahibi olmadan ,fikir sahibi olunursa işte böyle olur..birde klavuz hikayesi vardır ama neyse..
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >