cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

TORBADA KEKLİK DEĞİLİZ PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Pazartesi, 01 Şubat 2010 )
 

meclisonerge.jpg Saygıdeğer Arkadaşlarım

Hatırlarsanız, TEMAD seçimlerinde Assubay kökenli olduğunu, bizler için her türlü çalışmayı yapacağını belirten ve Milli Savunma Komisyonu üyesi arkadaşları ile birlikte başlangıç derecelerimizin 9/2'den ve 1/4 konusunda ek önerge verdiğini belirten E.Bnb. Çankırı Milletvekili Sn.Nurettin AKMAN verdiği önergenin arkasında durmamış, önergeleri işleme dahi alınmamıştır.

Aynı şahıs ARALIK 2009'da mecliste yaptığı görüşmede, yasa teklifi vermediği halde 'linkten takip edeceğiniz gibi' aşağıdaki konuşmayı yapmıştır.

http://www.tbmm.gov.tr/tutanak/donem23/yil4/bas/b035m.htm

NURETTİN AKMAN (Devamla);
Değerli milletvekilleri, bu vesileyle Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan ve emekli olan Astsubaylarımızın 1'nci derece 4'ncü kademeye getirilmesi ve durumlarının iyileştirilmesiyle ilgili olarak vermiş olduğum yasa teklifiyle uzman çavuş ve uzman erbaşların özlük haklarının iyileştirilmesiyle alakalı teklifin bir an önce kanunlaşması için Meclise getirilmesini diliyorum.
 
Oysa milletvekillerinin verdikleri önergeler meclis kayıtlarında ve kendi biyografilerinde mevcuttur! Aşağıdaki linkteki bilgileri incelerseniz;
 
http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/tasari_teklif_s_sd.uyenin_teklifleri?p_donem=23&p_sicil=6400

Sn.Nurettin AKMAN’ın böyle bir teklifinin olmadığını görürsünüz ...
Yapılmak istenen nedir? Eylem, eylem dediğimiz şu günlerde birileri yine bizi oyalamak mı istemektedir?
bildiri.jpg Yine hatırlarsanız, seçimler öncesi AKP ANKARA milletvekili adayı Burhan KAYATÜRK bizlerle ilgili yasa tekliflerinin gerçekleşmesi ile ilgili sözler vermekle kalmamış, seçim broşüründe bunu taahhüt etmiştir. Ancak bırakın bizlerle ilgili yasa teklifi vermeyi, görüşülen tekliflere EVET oyu ile destek dahi vermemişlerdir. Örnekleri çoğaltmak mümkün. Bunlar bizi vaatlerle kandıracakları kasaba eşrafı mı sanıyorlar? Bu zümre kimlerin siyasi amaçları ve çıkarları için kendisini kullanmaya çalıştığını çok iyi değerlendirmektedir.

Bakanların, milletvekillerinin, yetkililerin, komutanların "haklısınız" teranesine karnımız tok. Haklıysak, hakkımızı verin. Bizler, sizlerden başkaları gibi imtiyaz talep etmiyoruz!..

Yaptım, oldu! Dün, dündür düşüncesinde olan bu zat-ı muhteremlere, TEMAD yönetimi başta olmak üzere hepimiz hak etmeselerde kibar ve bize yakışan bir üslupla  tepkimizi göstermeliyiz.

Kimse bizim adalet, eşitlik ve insan onuruna saygı taleplerimizi ne istismar edebilir ne de engelleyebilir.

Onların tek kazancı, yaşayacakları utançtır. 'Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az' demişler. Biz KÖS de çalarız. Mücadelemizi sonuçlandırmaya kararlıyız. Saygılarımla.
MAİL ADRESLERİ;
Çankırı AKP milletvekili Nurettin AKMAN Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
ANKARA AKP Milletvekili Burhan KAYATÜRK Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

30-01-2010 00:23 Ersen Gürpınar
30-01-2010 00:23. ..
Okunma Sayısı 809    
Okuyucu yorumları (3)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan Osman Ada
02-02-2010 18:56,
 
TEMAD neden susuyor
Sn.Gürpınar sizin bu yazdığınızı TEMAD bilmiyormu neden tepkisiz? Gereğini biz yapalım mail linkini tıklayıp iki satır sitem yazmıyorsak şikayet hakkımız olmayacaktır. Çoğunluk zaten umutsuzluktan bu konulara lanet edip ilgilenmiyor hiç olmazsa bu sitenin üyeleri gereğini yapsın. Saygılar sunuyorum.
 
 

Yazan veysel ÇETİNER
01-02-2010 23:18,
 
...
Milletin vekilide sözünde durmazsa, yalan söylerse biz kime inanacağız. Bu konuyu gündeme getiren sayın GÜRPINAR a teşekkür ederim.
 
 

Yazan Dalkılıç
01-02-2010 21:35,
 
Anlıyan beri gelsin
Ben her iki milletvekilinin yanı sıra diğer birçok milletvekiline de subaylara ait yasaları jet hızı ile çıkarırken hatta onlara imtiyaz tanınırken bizim haklarımızı iade edecek olan teklifler neden sümen altında diye sordum ama kendimizi anlatamadık önyargılar devam ediyor  
İnsanlar ifade ederken daha zorlanırlar ama yazıya dökerken düşünürler araştırırlar ondan sonra yazarlar TEMAD başkanının bugünki açıklamasını böyle ise orada ifadesi nasıldır kimbilir? Ben yazının çok sığ olduğunu düşünüyorum
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >