cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

YENİ BİR BAŞLANGIÇ PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Cuma, 08 Ocak 2010 )
 

 
yeni_bir_baslangic.jpg Yıllardır onurumuz için yaptığımız  mücadelede elbet zaman zaman umutsuzluklara  kapıldığımız anlar oldu ama, sonra bu bir onur mücadelesidir, kendimize saygımız gereği mücadelenin içinde olmalıyız, başka türlü kimse bize haklarımızı bugüne kadar olduğu gibi altın tepside sunmayacaktır, inancıyla yolumuza devam ettik.

Size daha önce arz etmiştim, bir gazeteci dostum "haklılığınıza, mücadeleye beni inandırdınız ama siz inanmıyorsunuz" demişti; Lütfen umutsuzluğa kapılmayın. Davamıza inanın. Mücadelenin  en kırılgan noktası umutsuzluktur. Biz kendimizi yeterince tanıtamadık. Kararlılık gösteremedik. Kurumumuzun önyargılarına, kamuoyunun bizler hakkındaki yanlış düşünceleri eklenince haksızlıklarımız artarak çoğaldı. Mücadele etmezsek, tepki göstermezsek bugünleri arayabiliriz !..

Bu site kurulmadan önce birçoğumuzun mücadeleden, yapılan veya yapılmayanlardan haberimiz yoktu. Özverili birkaç arkadaşın girişimleri ile kurulan bu sitede sesimizi duyurmak, yasal temsilcimiz olan TEMAD'a maddi ve manevi destek vermek amaçlanmıştı. her ikisinin de yapıldığını ama maalesef TEMAD’ın uzatılan eli, verilen desteği  komplekse kapılarak ret ettiğini görüyoruz.

Birçoğumuz maalesef mücadelenin içinde değiliz. Umutsuzluk ve boşvermişlik gömleğini sırtımızdan çıkaramadık. Yüzbinlerle ifade edilen zümrenin, kendisini temsil eden derneğe üyesi 20 bin civarında. Bugün şubelerden lokalleri kaldırın, bu sayı iki bine düşer. Elbette lokallerimiz olmalı. Sürekli belirtiyoruz, arkadaşlarımız mahalle kahvelerinden kurtulmalı ama, lokal amaç değil araç olmalıdır!

Sizlerin de bildiği (bazı şubelerimizi tenzih ederek söylüyorum) gibi  birçok şubenin yönetimi ve üyesinin ne dereceden, ne kademeden, ne de yapılan çalışmalardan haberi yok. Birçoğu ise, tüzüğün kendilerini engellemelerinden kaynaklanan sıkıntılarla mücadele içinde yer alamıyorlar.
Düşünebiliyor musunuz, örneğin İzmir şubeleri aldıkları kararı (eylem, miting, seminer, basına demeç gibi) Genel Merkez'in izni olmadan hayata geçiremiyorlar. Kısacası hayatın içinde yoklar. Tüzük, sadece üyelerine sosyal faaliyette bulunma izni vermiş! Bu kadar mantıksız, akıl dışı bir durum olabilir mi ?..

Bunu değiştirmenin yolu tüzük değişikliği ise, bu 'tüm ısrarlara rağmen' neden yapılmıyor? Neden savsaklanıyor?
Olumsuzlukları şikayet ederek değil, içinde yaşayarak, mücadele ederek giderebilirsiniz. Bu süreci kısaltmak TEMAD yönetiminin elinde. "At sahibine göre kişner" demişler. TEMAD’dan haberi olmayanlar, derneğin  bir başarısını göremeyenler, elbet üye olma konusunda isteksiz davranırlar !

Arkadaşlarımızı suçlamadan önce bu gerçeği görmeliyiz. Tüm ısrarlarımıza rağmen, TEMAD 4-5 sayfalık bir tanıtım broşürünü hazırlayıp, emeklilerimizin adreslerine göndermedi. TEMAD şubeleri hakkındaki olumsuzluk, önyargı ancak tanıtımla sağlanabilir.

Sn.Umur TALU, 'adalet, eşitlik ve insan onuruna saygı' adına bize kimsenin veremediği desteği veriyor. Dünkü TV programında, "5 yıl öncesine kadar bu sorunları bilmemenin ayıbını yaşıyorum" derken gözleri doldu. Duygulandım ama bizim arkadaşlarımız mücadelede olmamanın, kendilerine saygı duymamanın ayıbını nedense yaşamıyorlar.

Mücadele içinde olduğunu düşündüğümüz arkadaşlarımızdan bazıları  yeterli gayreti göstermiyorlar. En küçük bir olumsuzluk kırılganlık yaratıyor. Siteye günde ortalama 2000 ziyaret gerçekleşiyor. Bunda mükerrer girişleri, misafirleri dikkate aldığınızda, siteyi asgari 500 kişi ziyaret ediyor ama, yazılan yazıları okuyanların, yorum yapanların sayısı bir elin parmakları kadar!.

Siteye girenler "acaba yeni bir haber var mı" diye bakıp ayrılıyorlar! Ulusal basında bizimle ilgili haberlere yorumları ile siviller daha çok ilgi gösteriyorlar;  Bu sizleri üzmüyor mu?

Bu site hiçbir zaman TEMAD’a muhalif bir site olmamıştır. Buna rağmen verilen destekler bazılarınca haksız ve onursuzca yok sayılmaktadır. Bizlerin muhalif olduğunu kabul etsek  bile, muhalefetsiz iktidar ancak faşist yönetimlerde olur. Demokrasilerde muhalefet saygın bir kurumdur.
Buradan TEMAD yönetimine bir kez daha sesleniyorum, yaşananlardan ders alarak yeni bir sayfa açınız. Bizlerin eleştiri, öneri ve desteği ile yolunuzu daha kısaltmanız mümkün. Dost acı söyler! Bu sitenin üyelerini rakip ve muhalif olarak değil, aynı geminin yolcuları olarak görünüz. Kararlı, özverili çalışmalarınızı bekliyoruz. Bu sizin göreviniz olduğu kadar, bu zümreye borcunuzdur!

Tüzük kurultayının İVEDİ toplanarak, derneğimizi gerçek bir STK yapmanın önündeki engelleri kaldırınız. Bu toplantı sırasında şube başkanlarımızla yol haritası çiziniz. Eylem gerekiyorsa bizler maddi ve manevi her türlü destekle yanınızdayız!
Aksi halde bu zümre hala ilköğretim mezunu zurnazenle aynı dereceden göreve başlamaya ve KİT işçisinden daha düşük maaş almaya, ezilmeye devam eder. Bunun vebali büyüktür! Ayrıca, bizler buna razı olmayacağız.

Bazı arkadaşlarımızın da lütfen küçük hesapları, alınganlıkları bırakarak mücadelemize birlik ve beraberlik içinde devam etmelerini öneriyorum. Önce evimizdeki yangını söndürmeliyiz. Bu mücadele kimsenin tekelinde olmayıp bir onurdur.

Saygılarımla.
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

08-01-2010 18:46 Ersen gürpınar
08-01-2010 18:46. ..
Okunma Sayısı 1295    
Okuyucu yorumları (7)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (1 Oylama)

Yazan AKALP
22-11-2010 12:44,
 
TEMAD görev başına
TEMAD yönetimi ne yapıyor ? Bana göre elle tutulur gözle görülür bir faaliyeti yok; mücadeleye destek verenlere minnettar olmak yerine muhallebi muhalefetle gündem değiştirip arkadaşlarımızın hevesini kırmaya çalışıyorlar, burada yazılanlara önem vermezlerse bu topluma hiçbir hizmetleri olmayacaktır. Bunu fark etmeleri için ne yapmalıyız, kendi derneğimizin önüne siyah çelenk mi koyalım? Önerileri dikkate almıyorlar, TEMAD'ın istisnai birkaç şube dışında lokal işletmesinden başka faaliyet yok, zaten mevcut tüzükle olması mümkün değil, o halde neden yeniden yapılanma ve tüzük değişikliği gerçekleşmiyor? Sitenin yüzünün değişmesi ile topluma hizmet verildiğini sananlar sabır taşının çatladığını görsünler eylemler,sempozyumlar,paneller yapılmasını bekliyoruz.
 
 

Yazan Ziya TEPELİ
15-01-2010 13:03,
 
...
Bir çok sitede olduğu gibi bu sitemizde de onur mücadelemizi vermekteyiz.Tüm siteler,TEMAD sitesi dahil sadece Assubay toplumuna verilmeyen haklarımız için yazılar yazılmakta bilgilendirmeler yapılmaktadır.Bazı kişilere göre sivri dille yazılmış yazılar olabilir.Ancak her türlü hakaret hariç yazıyı değerlendirmek lazım.O yazılara göre eksiği görüp gerekli düzeltmeyi yapmak gerekir.Derneklerden aidatını ödeyen üyeyi yazdığı eleştiriler nedeni ile dışlamak sadece o guruptan uzaklaştırır.Ancak onun vereceği mücadeleyi bitirmez.Yine bir başka sitede devam eder.Bilinmelidir ki hiç birimiz topluluğumuza zarar getirecek bir yazıyı yazmayız.Her yazılanın bir doğruluk yönünün olduğunu unutmamalıyız.TEMAD çatısından çıkarılan bir çok arkadaş şu anda kendi kurdukları veya kurulu olan diğer sitelerde TEMAD'ın savunmasını yapmaktadır.Üyeler üye olmalarını tavsiye etmektelerdir.Her zaman diyoruz ki toplum bir araya gelmedikçe, beraber olmadıkça hiç bir hak alınamaz.TEMAD ÇATISI ALTINDA TOPLANMALIYIZ.Saygı ve sevgilerimle.
 
 

Yazan İ.TURAN
10-01-2010 21:02,
 
SİTEYİ KURANLARA MİNNETTARIM
Bu sitenin kurulması bir meyve fidanının dikilmesi gibi olmuş; Fidan dal budak sarmış ve yakında meyvesini yiyerek hepimiz bunun semeresini göreceğiz. 
Bu siteyi kuranlara ve maddi bedelini ödeyenlerle emeği geçenlere minnettarım. Sağ olun var olun.
 
 

Yazan karas
10-01-2010 15:33,
 
Kendi Kendimizle kavga
Bir tekel işçilerine bakıyorum, bir itfaiyecilere bakıyorum bir de adı var ama kendileri yok olan assubay camiasına bakıyorum. Utanıyorum kendi haklarımızı almak için bile önce kendimizle mücadele etmek zorundayız. Bize en büyük kösteği önce biz, sonra TEMAD yapıyor. Ne sanıyorlar bunlar. Bütün bu yaptıkları hatırlanmayacak mı? Bizim benliğimizde onur mücadelesinde bizi yanlız bırakan ve hatta bize köstek olanlar olarak adlandırılmayacaklar mı? TEMAD'ın bu duyarsızlığına TEMAD yönetiminin bu bencilliğine kızanların sadece burada yazan kişiler olduğunu mu sanıyorlar. TEMAD kendi kendimize stratejiler geliştirip kendimizi onore etmeye çalışılacak ve sıkıldığımız zaman da kültür gezileri düzenleyeceğimiz bir oyun bahçesi değil. Artık iş çığrından çıkmaya başlıyor. Bu iş sadece kendisini bu mücadeleye adamış Ersen GÜRPINAR ile onun yanında bulunan bir kaç arkadaşının boynunun borcu değil. Artık bence herkes kendi tarafını belirlemeli ve kararını vermelidir. Ya Ersen GÜRPINAR gibi büyüklerimizin arkasında duracağız veyahutta hep birlikte elimizi eteğimizi çekip kaderimize razı olacağız (Her zamanki gibi) Çünki zaman umduğunuzdan daha hızlı akıyor....
 
 

Yazan Hüseyin SAVCI
10-01-2010 00:34,
 
...
Sayın GÜRPINAR, 
TEMAD Yönetimine yaptığımız sayısız çağrılardan birini daha yapmışsınız, cevapsız kalacağını bile bile! 
Bence artık TEMAD Yönetimine değil de, TEMAD'ı yöneten ezeli ve ebedi başkanım M.E. ye yazın. Onu ikna edebilirsek, o gerekeni yapacaktır. 
Artık TEMAD Yönetiminde değil, ezeli ve ebedi başkanım M.E.de umudum !..
 
 

Yazan ahmet.duvar
08-01-2010 23:12,
 
...
Evet"ZARARIN NERESİNDEN DÖNERSEN KARDIR"diye bir söz vardır. Ancak toplumun içerisinde güneşte üşüyüp soğukta terleyenler var.Önce bunların normalleşmesi gerekir.Saygılarımla.
 
 

Yazan Osman Ada
08-01-2010 22:47,
 
Mürekkebi kurumadan
Sevgili kardeşim sizin yazınızın mürekkebi kurumadan Mahmut mahlukatının yazdığı yazı üç dakika sonra yayına veriliyor, hem de mesai dışında, bu yönetim sizin sağduyu çağrınıza eminim ki yanıt vermezler, bunlardan bu zümreye fayda yoktur. Şube başkanları vicdanları varsa, bu zümreyi gerçekten düşünüyorsa bu yönetimden kurtulmanın çaresini bulurlar ve inşallah özverili,kararlı,bilgili kişisel hesaplardan uzak sorumluluk ve vicdan taşıyan arkadaşlarımız yönetime aday olurlar, bu bizim yolumuzu kısaltır ama onlarsız da yolumuza devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >