cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

BİZİM DE BAKANIMIZ VAR (MI?) PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Salı, 22 Aralık 2009 )
 

Saygıdeğer Arkadaşlarım,

milliyet_blog.jpg Tam bir yıl önce Milliyet Blog'ta yayınlanan yazıma bugün yapılan bir yorumu hayretle okurken, gündemin değişmediği, yazımın güncelliğini koruduğunu gördüm!

AKP iktidarı,  TSK sevgisizliğini ve 28 Şubat'ın rövanşını Assubaylar üzerinden almaya çalışmaktadır. Subaylara ait iyileştirmeler jet hızı ile meclisten geçerken, bizlerle ilgili yasa teklifleri savsaklanıyor, ülkenin mali krizi bize gelince hatırlanıyor.

Biz de bu iktidara ADALET kelimesinin yüreklerinde değil parti levhasında olduğunu, İlgililere de bizlerin bu ülke için akıttığı terin ve kanın, şaşal suyu olmadığını sürekli hatırlatmalıyız!
Bunun için, tüm engellere rağmen  her geçen gün daha da artan birlik, beraberlik ve kararlılıkla onur mücadelesine devam etmeliyiz. Yaşasın mücadelemiz ve ona gönül verenler .

Saygılarımla

BİZİM DE BAKANIMIZ VAR (MI)
Karar verdim; kibar ve yasal müracaatlarla sesimizi demek ki duyuramıyoruz, gelmişiz altmış yaşına, zaten sağlık sorunlarım, geçim derdim var.

Kalıcı bir eylemle sesimizi duyurup, haksızlığın vebalini birilerinin yüklenmesini belki sağlayabilirim! Öyle bir eylem yapacağım ki günlerce konuşulacak!

Evden çıktım. Aylarlardır benzin derdinden kullanmadığım arabama yöneldim. Benzin deposunun kapağını açıp sifonla benzini çekmeye uğraşıyorum. Son kalan benzinde buhar olup uçmuş. En iyisi marketten tiner almak diyerek markete yöneldim. Yanımdan ahu gibi bir güzel geçti. "Boşver olumsuzluklara rağmen yaşamalıyız" der gibiydi. 'Horoz ölür gözü çöplükte kalırmış', doğal olarak baktım tabi.

Ciğerlerime dolan benzin kokusunun etkisi ile sendeledim. Çevremdekilerin "pis bunak utanmıyorsun. Nerede ise içine girecektin. Bastığın yere bile bakmıyorsun. Sendelediğine göre kesin sarhoşsun" bakışlarına yanıt vermekle zaman kaybetmek istemedim. Sadece gülümsedim!

Marketten aldığım tineri ikinci kat merdivenlerinin başında üzerime döktüm. Milletin şaşkın bakışlarını, sağa, sola telaşla koşuşanları gözümün ucu ile izliyorum. Elimde çakmak bir kadının; "yapma kardeşim, dert veren Allah derman da verir. Senin sevdiklerin yok mu?" diye yakarmasına, kimi meraklı, kimi acıyan gözlere aldırmadan yüksek sesle bağırmaya başladım.
Yeter artık biz bu ordunun kölesi miyiz?

Bizim vatanseverlik duygularımız hep istismar mı edilecek?

Biz imtiyazlılar gibi daha fazlasını değil, adalet ve eşitliği istiyoruz?

Bizim bu ülke için akıttığımız ter ve kanı, memba suyu mu sanıyorlar?

Görevde en önde, haklarda en sondayız…
Sonraki konuşmalarım boğazıma düğümlendi, kulaklarımda uğultular başladı.

Çakmağı çaktım, yanmaya başlamadan bir güvenlik görevlisinin üzerime sıktığı yangın söndürme tüpünün soğukluğunu hissettim. Alkışlar, tanımadığım birinin boynuma sarılıp benimle birlikte ağlaması, son hatırladığım şeylerdi.

Yatağın içinde derin derin soluk alarak yaşadıklarım rüya mı, gerçek mi diye aklımdan geçirirken, eşimin; "yine laf dinlemedin yemeği fazla kaçırdın, doğal olarak da kâbus gördün" dediğini duydum.

"Ne fazla kaçırması hanım, sanki fırında kuzu tandır yedik! Tarhana çorbasının fazlasından ne olacak? Sana rüyamı, yani kâbusu anlatayım" dedim.

Muhtemelen dinlemek istemiyordu. "Hayırdır, gece rüya anlatılmaz sabah anlatırsın haydi yat" dedi.

Sabahı büyük bir huzursuzlukla karşıladım. Eşim ilgisiz bir şekilde rüyamı, kabusumu dinledi. "Hep aynı terane aklında başka bir şey yok ki rüyalarında olsun. Hayra yoralım hayra" dedi.

Günlerdir faks, e-posta kampanyası düzenleyerek sağır sultanın duyduğu yasal taleplerimizi tekrar iletiyoruz. Genelkurmay müteakip birleştirilmiş komutanlar toplantısında sorunlarınızı görüşecekmiş herhalde, adalet gerçekleşecek dedim, biraz rahatlamıştım.

Televizyonda bugün MSB bütçe görüşmeleri var. Umarım bir ışık bir umut belirir diye dua ederek, TBMM Televizyonuna kitlendim.

Görüşmeler hararetli anlatımlarla devam ediyor. Yok denecek kadar az bir sayıda milletvekili, ilgisiz bir şekilde izliyor.

Soru cevap bölümünde MHP Adana milletvekili Sn. Muharrem VARLI Bakana;

Astsubaylarla ilgili yapılan düzenleme ve çalışmaları sordu.İçişleri Bakanı'na da soru yöneltildi. Oturumu yöneten başkan Bakanlara hitaben;

"Kim önce cevap verecek?" diye sorunca,
Sn. Vecdi GÖNÜL MSB, 'Gönül' rahatlığı ile "SORULAR BENİMLE İLGİLİ DEĞİL SAYIN BAŞKAN" yanıtını verdi. (Tutanak Sayfa 92) Televizyonu izlerken dondum kaldım! Sn. Bakan daha öncede kendilerini ziyaret eden TEMAD (Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Merkezi) yöneticilerine "bana değil, Genelkurmay'a gitmeniz gerekirdi" demiş.

Hatta Sn. Umur Talu köşesinden, "siz kimin bakanısınız?" diye sormuştu.

Eskiden bakanlara 'vekil' derlerdi.

Dâhiliye Vekili, Hariciye Vekili, Maarif Vekili, Milli Müdafaa Vekili gibi.

Vekil, Asil’in temsilcisidir.

Vekil adları sonradan BAKAN oldu ve onlar da şimdi sadece BAKIYORLAR.
NOT: Milliyet Blogtaki yazımız;

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=151284LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

22-12-2009 14:02 Ersen Gürpınar
22-12-2009 14:02. ..
Okunma Sayısı 1551    
Okuyucu yorumları (15)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan bko_81
27-12-2009 12:57,
 
MSB mı? İçişleri Bakanı mı?
Ersen ağabey bakan'ımıza haksızlık yapma bak bir kısmını verdiğim haber de bakan'ımızın ne kadar ilgili olduğu görülüyor! 
 
"...Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül telefonla aradı. Emniyet teşkilatındaki tasfiyeler konusunda bazı bilgiler verdi...." 
 
http://www.hurriyet.com.tr/ yazarlar/13318421.asp? yazarid=218&gid=61
 
 

Yazan Türkoğlu
25-12-2009 11:25,
 
Markette insanlık satılsa ...
Sn.Gürpınar; bu ne biçim rüya markette tiner olmadığını bilmiyorsanız böyle rüya görmeyin, kimi kandırıp marketten tiner aldım diyorsunuz! Sağ olsun bir arkadaşımızın büyük dikkati sonucu bizi kandırdığınızı öğrendik! Sahi tineri boşverin de Ankara'da markette insanlık satılıyor mu merak ettim, sanıyorum satılmıyor, satılsaydı bazıları alırdı, bazılarının rüyasında bile göremeyeceği eylemi donanımlı,bilinçli insanlar planlar, yürekli insanlar gerçekleştirir!.. Şahsınızda mücadeleye gönül verenlere selamlar, saygılar. 
 
 
 

Yazan smryna
24-12-2009 16:29,
 
Bizim sokağa çıkanlardan neyimiz eksik?
Tekel işçileri sokağa çıktı önce bir güzel ıslatılıp yumuşatıldıktan sonra üzerine cila olarak gazlandılar.İtfaiyeciler özelleştirildiği için haklarımızı isteriz diye gösteri yaptılar.Aaaa...Aynı uygulama.Garibanlar sonra da havalanmak için Boğaz Köprüsüne çıktılar..Kamu işçilerine,memura...Velhasıl herkese aynı uygulama.Allah için ayırım yok.Haaa...Aponun veletleri için bir şey yapılmayacak.Oradan artan gaz, su ve hırs yukarıdakilere saklanacak.Aklıma geldi.Biz şövalye ruhlu meslek grubundayız ya.Aç kalsak da Pembe İncili Kaftanın sahibi İncili Çavuşuz ya..Biz sadece birilerini bulur aman bizim şu hakkımızı bir hallediverseniz ağırbaşlılığı içinde oluruz! Biz ses getirmeyi bilmeyiz.Biz kendi meslektaşımızın bizim için yaptığı onca km.lik yürüyüşü de aferin helal olsun nidalarıyla sağlık için spor kategorisine aldık neredeyse! Demem şu ki biz KOSKOCA ASSUBAY CAMİASI OLARAK YİNE BU ADAMLARA OY VERİRİZ.Hatta vermekle kalmaz ne yani kime oy verecektik? Bunların sanki alternatifi mi var deriz ve demeye de devam ederiz.Yani onlar yukarıda saydıklarıma gaz verirken bize sözle gaz verir sonra da gazımızı alırlar.Onun için bizim Bakanımız bize sadece BAKAR.Eh..Allah için biz de ona bakarız.Senelerdir bakışa bakışa geldik bundan sonra da bakışa bakışa gideriz..Allah muhabbetimizi bozmasın...
 
 

Yazan M.AKPINAR
24-12-2009 00:40,
 
Boşver gitsin..
Amaçları belli polemik başlatmak,ama kime bulaştıklarını daha bilmiyorlar,bence sen de bu tip kişileri boş ver gitsin,bahsetmeye bile değmezler...
 
 

Yazan yusuf
23-12-2009 20:57,
 
SİSTEM SORUNU
Bildiğimiz kadarıyla ileri batı ülkelerinde Gnl.Krmy.Bşk.lığı MSB.na bağlı,bizde ise başbakanlığa ve biz böyle bir yapılanmada sayın bakandan boşuna yardım beklyoruz.Bakanlıkta ''Gnl.Krmy' a gidin'' sorununuzu orası çözer demekle doğru adresi gösteriyor.Subayların özlük haklarıyla ilgili ''ilave kazanımlar'' da böylece ve kolaylıkla çözülüyor.Demekki meydanlarda konuşulanın aksine yine ''herşey eskisi gibi'' oluyor.Sayın Başbakanımıza duyurulur.Saygılar
 
 

Yazan Erdal GÜNŞER
23-12-2009 20:26,
 
...
Sayın Gürpınar, meslektaşımız yapmış yorumunu saygı duymak düşer. Ancak kendisine katılmıyorum. Cımbızla çekmek bu olsa gerek... Hani derler ya "al sana bir kaya nereye dayarsan daya" diye... 
Neyse geçelim bunları. 
Sayın GÜRPINAR, bizim Bakanımız yok. Bizim sadece bakanımız değil bize sağduyuyla bakan bir milletimiz yok. Öncelikle yaptığımız iş gereği kötü adam rolü verilmiş bizlere. Rahmetli Erol TAŞ öldüğünde bile filmlerdeki etkisinden kurtulamayarak "iyi oldu bir kötüden kurtuldu dünya" diyenler vardır muhakkak. Siz Türk filmlerindeki kahramanlara bakın. Kutsal aşkları subaylar yaşar. Sağlam vücutludurlar. İyi adam olarak başrollerdedirler. Assubaylar ise sevimli, şivesi bozuk, ya da sevimsiz, asabi, sosyal statükoları gevşek kişilerdir. O halde Sayın Bakan neden bizim Bakanımız olsun ki. Maazallah adama Assubaylarla düşüp kalkıyorsun derler. Üstüne bulaşırız. O Merkez Orduevindeki bol yıldızlı yemeklerde bizim aralarında adını bile bilmediğimiz kuruyemiş tabaklarına taam etmek varken neden bizim leblebi fıstıklı camiamızı tanısın ki... Kolalı takım elbise ile makam arabasının arka koltuğunda binerken evden uğurlayanlar kendisini bize mi uğurluyorlar? Makam arabasından indiği MSB'lığındaki makamında, sağında solunda kaç tane Assubay var? 
Sayın GÜRPINAR; bizler, bunca haksızlığı ve anayasal haklarımızın verilmemesini sağlayanlara, yağmurlu havalarda tükürmek zorundayız. Çünkü yarabbi şükür diyenler mahçup olmasın. Bizim de başımız derde girmesin. Zaten halkın gözünde de kötüyüz... Saygılarımla...
 
 

Yazan Osman Ada
23-12-2009 17:33,
 
Bir çuval pirinçteki taşlar
Bu tipleri ciddiye almamak lazım lakin malesef onların oyununa geliyoruz işleri güçleri kendi düşüncesi dışında olmamayanlara tahammülsüzlük göstermek siz yazınızda içimizdeki yangını ve yetkililerin duyarsızlığını anlatıyorsunuz adam kalkmış sanki çok önemliymiş gibi markette tiner ne arar diyor, imza kampanyamıza destek vermemenin ayıbını yaşamıyorlar, pişkin pişkin konuyu sulandırmaya çalışıyor siz rüyanızda onurumuz için yanıyorsunuz bunların birisi ele geçirdiği iktidarı korumak diğeri iktidar olmak hırsıyla yanıyor,üstelik tinersiz çırasız hırs denilen madde ile yanıyorlar,işin en acı tarafı bunlar meslekdaşımız ne diyelim Allah ıslah eylesin  
Gayretleri başadır bizi mücadelemizden,tarafsızlığımız dan alakoyamazlar.Sağlıklı günler dilerim.
 
 

Yazan bilal erdemir
23-12-2009 15:09,
 
...
msb bakanı benim bakanım tabiki olamaz.o ancak generallerin bakanı olur.çünkü şu anki msb generallerin çizdiği portreyi temsil ediyor.eğer bu böyle değil ise neden çankırı milletvekili nurattin akman msb olamıyor.....
 
 

Yazan dogan karaoz
23-12-2009 13:41,
 
MARKET?
Abi sende rüyalarına çeki düzen ver. Dayıma da söyleyeceğim, Yapı Market ismini değiştirsin. Market yazısını görenler boya, tiner almaya gelmezler. Hatta peynir almaya gelen olursa şaşırma demem de gerekir. Saygılarımla.
 
 

Yazan Dalkılıç
23-12-2009 13:17,
 
Dam üstünde saksağan
Değerli büyüğüm canını sıkma, biz görevde iken böylelerini gördük her iki yorumu okudum özür dileyerek kısa kesmek istiyorum sen diyorsun Çanakkale Boğazı o diyor yandı dilimin ağızı, çok şükür toplum artık bunları değerlendiriyor. Saygılarımı sunuyorum.
 
 

Yazan TEKİN1977
23-12-2009 13:02,
 
Bilgi.....!
Yapı Marketlerin Boya bölümünde Tiner satılmaktadır.Market denilince aklınıza Gıda marketleri gelmesin....üstelik konu ile ne alası var
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
23-12-2009 12:15,
 
Böyle dostun varsa...
Saygıdeğer Arkadaşlarım bu sitenin amacı onur mücadelesine destek ve özgür ifadedir, yayın ilkelerine uygun her yazıya, eleştiriye saygımız vardır, prensip olarakta kişilerle kesinlikle polemiğe girmek istemiyoruz. Burada birilerine hizmet için değil onurumuzu korumak için bulunuyoruz ama böyle dostun varsa düşman arama dedikleri gibi yukarıdaki yazımıza Milliyet Blog'ta Sn.AYHAN BAYIRLI isimli bir arkadaşımız hiç ilgisi olmayan üstelik bizi ilgisizlik ve bilgisizlikle suçlayan bir yorum yazmış yanıt verdim bu kez arkadaşımız aşağıdaki yorumu yazmış.Biz yazımızda neyi amaçlayıp anlatmak istiyoruz arkadaş ise neyi eleştiriyor, alakası var mı? Yazının içeriğini anlamaktan yoksun bu kişilerin amaçları nedir? NET sitesindeki kavgalar, polemikler, cıvıklıklar başka yerlere taşınmaya mı başladı? Bizleri kişisel amaçları önünde engel görerek yıpratmayı mı amaçlıyorlar? Bu davranışları sergileyenler bizi temsil etmeye aday oluşumlar içinde olmasaydı kişisel egosunu tatmin için yazıyorlar diye düşünürdük, ama bu zihniyet bizi temsil edecekse vay ki vay.... 
Yayınlamaya yanıt vermeye değmez ama bilginiz olmasını düşünerek son kez yayınlıyorum.Bu kirlilikten dolayı özür dilerim. Saygılarımla  
 
AÇIKLAMA : Ayhan BAYIRLI Milliyet Blog'a yazdığı yorumunun içeriğinden değilde izinsiz olarak sitemizde yayınlanmasından rahatsızlık duymuş bunu ilettiği Blog yönetimi yorumu sitemizden kaldırılmasını rica ettikleri için yorum kaldırılmıştır Yorumu yazımızdaki linkten ulaşacağınız Milliyet Blogtaki yazının altında görebilirsiniz.
 
 

Yazan ÇETİN1982
23-12-2009 01:37,
 
...
Bizim için Gnkur.Bşk.lığının ve hükümetin birşeyler yapacağına inanmıyorum, umudumu kaybetmeye başladım. Ama subaylar olunca her türlü iyileştirme kanunu jet hızıyla meclisten geçiyor. Mayıs 2008 ayında albaylık bekleme süresinde 5 yıldan az görev yaparak ayrılan albayların maaşlarının iyileştirilmesi için Makam Tazminatını 2 yıl albay olarak görev yapıp ayrılanlarında faydalanması için kanun çıktı. tabi hükümet subaylara verecek ihtilali onlar yapar Astsubaylar yapmaz. Yine Mayıs 2008 ayında Liselerde Milli Güvenlik Bilgisi dersine giren ve birliklere Uzman Lider Eğiticisi olarak atanan albaylara ders ücreti verilmesi için kanun jet hızıyla çıktı, zaten albaylar haftanın 4 iş günü Liselere derse gidiyorlar kışlada kaldıkları günlerde ise kendilerine hiç bir görev verilmiyor Silahlı Kuvvetlerden Milli Güvenlik Bilgisi Dersi öğretmenliği yapması için maaş alıyorlar, yetmiyormuş gibi Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden de ders ücreti tahakkuk ediliyor kendilerine, bu ücret küçümsenecek bir rakam değil yani bir asgari ücret miktarı. Göreve gelince VATANINI SEVEN GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR, söz konusu özlük hakları , maaş olunca neredeyse karın tokluğuna çalışıyoruz, refah yaşamak bizim hakkımız değil, Sosyal Devlet Anlayışına da bu yakışır, saygılarımla
 
 

Yazan ery
22-12-2009 23:57,
 
...
Baktıklarını da sanmıyorum. Bakıyormuş gibi yapıyorlar. Zira baksalardı görürlerdi, benimle ilgili değil ama filanca kurum ya da filanca bakanlığın konusu gibi bir şeyler söylerlerdi. Eh adı milletvekili olan milletin temsilcileri asillerden gün gelecek tekrar vekalet isteyecekler. O vekilliği aldıklarında da bakan olmak isteyecekler.  
Sen kabustan dönmüşsün Ersen abi bak devran dönüyor. Alemler dönüyor. Kabul edilmiş kanun tasarısı dönüyor. "Hadi gülümse...İklim Akdeniz olur" diyor, Sezen bir şarkısında.  
Devlet için, bu ülkenin halkı için hizmet etmek yine de iyidir. Nasıl olsa vicdanımız rahat, bizi maddi yönden yıkmaya çalışanlar manevi yönden birbirimize adı gönül bağı olan zamkla birleştiriyorlar. Bu bile yeter. Saygılarımla.
 
 

Yazan bko_81
22-12-2009 20:27,
 
...
Ersen agabeyin yazısı kayserimeydangazetesinde yayınlanmıştır. Bilgilerinize.  
Link Text
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >