cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

SN.UMUR TALU'DAN SEVGİLERLE PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Perşembe, 10 Aralık 2009 )
 
umurtaluyu_ziyaret1.jpg
B
izler bedenimiz , ruhumuz zorlansa da bu ülkeye ve TSK' lerine sadakatle hizmet ettik. Mazeret şansımız olmadı. Bazen  amirin keyfi sayılabilecek uygulamaları ve muhakemesiz  şahsi hürriyetimizin kısıtlandığı zamanlarda bile küsmedik, kin tutmadık.

Haksızlıklar karşısında zaman geldi evlatlarımız için sustuk,  zaman geldi sicil, tayin, ceza baskısı ile susturulduk. Önyargımız olmadan ,mesai mevhumu gözetmeden ömrümüzün en güzel yıllarını mesleğimize feda ettik.
Kimse kendini kandırmasın, kimse Polyana rolünü üstlenmesin! Mesleğimizi sevmemiz  bizim mutlu olmamıza,  hepimizin ruhunda haksızlıklara karşı  fırtınalar esmesine engel olamadı !
Subaylar yaş haddinden emekli olmanın üzüntüsünü yaşarken, bizler şafak sayan askerler gibi günümüzün dolmasını bekledik. Kaçarcasına emekli olduk !..

Demokratik, Sosyal Hukuk Devletinin ve Cumhuriyetin kazanımlarını kendi kazanımları olarak değerlendirenler,  bize önyargılar sonucu birçok sosyal ve ekonomik haksızlıkları reva gördüler .


İçimizdeki umutsuzluk, adalete olan güvensizlik  o kadar büyüktü ki, emekli olunca haksızlıklar karşısında mücadele azmini kendimizde bulamadık. Bunun sonucu  yeni haksızlıklarımız oldu. "
Kol kırılır yen içinde kalır" diyenler, kollarından sonra kanatlarınında kırıldığını fark edemediler.

Haklarımızı savunmak adına göreve gelen yasal temsilcimiz olan derneklerimiz, ne yazıkki çözümsüzlüğün çarkları arasında kaybolurken, bir avuç onur mücadelesi neferi "
KRAL ÇIPLAK" gerçeği ile mücadelesinin sönmeye yüz tutan ateşini yeniden yaktılar.

Onur mücadelesinde haksızlıklarımızı dile getirirken, TSK' yı yıpratmak, ülke değerlerini erezyona uğratmak, sorunlarımızın istismarına göz yummak gibi bir düşüncemiz olmadığı için,  taraf gazetelerimiz, paylaşacağımız fonlarımız olmadığından, bize sempati duyan  gazete patronları ve köşe yazarlarımız olmadı!


Sesimize ilk yanıt adalet, eşitlik ve insan onuruna saygısı olan cesur yürek
Sn.Umur TALU’dan geldi.
Bizi o  UMUR’sadı. Bize insan olmanın, demokrasinin, hukukun, cumhuriyetin kazanımlarının bir sınıfın tekelinde olamayacağını, haksızlıklar karşısında susmamamız gerektiğini hatırlatarak, onur mücadelemize en büyük desteği verdi. Kendisine minnettarız!
umurtaluyu_ziyaret2.jpg Sn.Talu, bu mücadelede tabuları yıkarak, yargılanmayı ve baskıları göze alarak, mücadelemizin adeta simgesi ve  umudumuz olarak kalplerimizde abideleşen bir kahraman oldu.

Bu eşsiz insan, onurlu yazarı görmeyi, şahsen tanımayı  hepimiz çok arzu ediyorduk. Ziyareti düşündüğümüzü sizlerle paylaşmak istediğim zaman, o kadar çok arkadaşımız  gönüllü oldu ki bunun Sn.Umur bey'e  de arz ettim. "
Arzu eden gelebilir" deseydim, gazete miting alanına dönecekti. Bu kendilerine duyulan sevgi ve saygının bir kanıtıdır.

Saygıdeğer
Umur TALU‘ yu  5 arkadaşımla  İstanbul Habertürk gazetesindeki makamında ziyaret ettik. Bizleri lütfedip  çok sıcak bir şekilde karşıladılar. Sorunlarımızla ilgili konularda kendisini bilgilendirdik. Karşılıklı düşüncelerimizi paylaştık.

Yasal mücadelemizde desteğinin yanımızda olduğunu görmenin güvencesi ile gerçekleşen ziyaretimizde sizlere selamlarını ve sevgilerini ilettiler.


Sağ olasın,  var olasın
Sn.Talu. Sana duyduğumuz minnettarlığı ve sevgiyi bir kez daha dile getirirken, her şeyin gönlünüzce olmasını diliyoruz.

Saygılarımızla
.
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

10-12-2009 01:55 Ersen Gürpınar
10-12-2009 01:55. ..
Okunma Sayısı 2782    
Okuyucu yorumları (33)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (2 Oylamalar)

Yazan Dalkılıç
08-01-2010 18:33,
 
Bu nasıl zihniyet
Umur Talu ile ilgili duygularımı anlatmaktan acizim; Umur TALU'yu davamıza inandıran bu site ve üyelerini temsilen Ersen abi ve arkadaşları kendisini ziyaret etti duygularımızı paylaştılar bu konuda birtek kelime etmiyenler bu konuyu yayınlamıyanlar dünki proğramdan tek kelime ile bahsetmiyorlar bu bile ayırımcılıktır.  
Kim tarafından yapılırsa yapılsın yapılan hergüzel şey bu zümrenin kazancıdır kıskançlıkla kişisel hesaplarla bunu gölgelemek acizlerin davranışıdır bu zihniyeti anlamak mümkün değil bu nasıl mücadele demekki kişisel hesaplar assubay mücadelesinin önüne geçiyormuş söyleyecek söz bulamıyorum ve kınıyorum
 
 

Yazan ONUR GÜÇ TEMSİL
26-12-2009 00:54,
 
...
Her zaman heyecanını yüreğimde hissettiğim mesleğimizin sorunlarını tüm kamuoyuna duyuran sayın Gönül dostumuz onursal yazarımız U.TALU ya sonsuz teşekkür ederim..
 
 

Yazan ÜSKÜDARLI
20-12-2009 17:53,
 
Ersen GÜRPINAR Farkı
Her türlü haksızlığa ve mağduriyete karşı kayıtsız şartsız duyarlı,tepkili ve destekçi olan Sayın TALU'nun aynı şekilde uzun bir süredir herşeye rağmen bizlerin de yanında yer alıyor olması nedeniyle kendisine karşı duyduğumuz minnet ve şükran duygularımızı böyle sıcak bir ziyaret ile dile getiren ve çok geç dahi olsa bu misyonu şahsen üstlenerek bunun gerçekleşmesini sağlayan değerli ağabeyimiz Sayın GÜRPINAR'a çok teşekkür ediyor, sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 
 
K.Varol GÖNENLİ 
(E) Dz.Assb.
 
 

Yazan KOCABAŞ
20-12-2009 15:17,
 
TEMAD'IN KULAKLARI ÇINLASIN
Bu ülkede Hükümet olmak hükmetmek,iktidar olmak muktedir olmak demek değildir.Demekki iktidar olmadan da muktedir olunabiliyormuş sayın Gürpınar'ı kutluyorum.
 
 

Yazan asbhüseyin
17-12-2009 23:30,
 
...
Sn.Gürpınar'ın duygusal mesajını okuduğumda içimden sevinmek,gurur duymak gelmedi maalesef;isterdim ki bu mesaj TEMAD ana sayfada yer alsaydı. Sn.TEMAD Başkanı'mızı Ersen abinin yerinde görseydik,hatta bizlere de "isteyen gelsin" çağrısında bulunsaydı da peşine düşüp gazete binasını miting alanına çevirseydik.Ersen abinin sıcak mesajı işte böylesine içimi buz kesti,TEMAD a olan umutlarımın bir kez daha yıkılmasına sebep oldu.Ne kadar acı değil mi köklü ve bol üyeli bir kurumun acz içinde oluşu ve davamıza bizimle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir gazetecinin sahip çıkması. 
 
Assubay onur mücadelesinin yorulmaz emekçisi sayın Ersen GÜRPINAR ve bu onur mücadelesinin tek destekçisi,sesimiz sayın Umur TALU beyefendiye en derin saygı ve hürmetlerimi sunarım,iyi ki varsınız.
 
 

Yazan nemokaptan
15-12-2009 22:17,
 
CESUR VE YÜREKLİ İNSANLARLA BAŞARACAĞIZ.
Sayın Umur TALU Assubayların onur mücadelesine yaptığı katkılarla camiamızın gönlünde taht kurmuştur. Kendisine minnettarız. Sonsuz saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Sayın Umur TALU'nun Assubaylar adına yaptığı cesur ve yürekli mücadele TEMAD Yönetiminde bulunan meslektaşlarımıza ibret olmalıdır. Ancak cesur ve yürekli insanlarla yapılacak mücadele başarıya ulaşır. Sayın Ersen GÜRPINAR Ağabeyimize çabalarından dolayı teşekkür ediyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
 
 

Yazan davacı
12-12-2009 00:12,
 
...
Bu ziyareti düşünüp uygulayan tüm arkadaşlara teşekkürler.
 
 

Yazan martı
11-12-2009 22:05,
 
ZİYARET İÇİN TEŞEKKÜRLER
Saygıdeğer Ersen Bey'in camiamızı temsilen Sn.Umur Talu'yu ziyaret için;kış günü İzmir'den İstanbul'a gelerek maddi ve manevi özveride bulunması ,her türlü takdirin üzerindedir. Sn.Talu ile bu ziyareti gerçekleştiren arkadaşlara sevgi ve saygılar...
 
 

Yazan canbuluto
11-12-2009 21:51,
 
Minnet Duyuyorum
Bizi anlatan Umur TALU ve onu ziyaret eden Ersen GÜRPINAR Beyefendi topluma şunu anlatmışlardır; Assubay toplumu isterse güzel etkinlikler de yapar. Dernek olmaya yeni bir soluk getirdiniz. Her ikiniz de uzun soluklu ve sağlık içerisinde yaşayın diyor, saygılar sunuyorum. 
 
Ömer CANBULUT 
ADANA Şubesi Sekreteri
 
 

Yazan ferit sarp
11-12-2009 20:18,
 
Emekli Assubaylar Güçbirliği Üyelerine
TEMAD kademelerinde birçok kişi Emekli Assubaylar Güçbirliği Platformu'nda bulunan arkadaşlarımızı kendi ikballeri peşinde kendi çıkarlarını düşündüklerini iddia etmekte ısrar ederler. Bunun böyle olmadığını bu arkadaşlarımızın her türlü maddi ve manevi zorluklarına karşın, sırf Assubay olmanın ve Assubay olduklarını gururla haykırmanın hazını yaşamak için bu mücadelede sonsuz bir gayret sarf etmetedirler. Kendini Assubay hisseden herkesin bu mücadeleye destek vermesi kişinin kendine olan saygısının gereğidir. 
Gönül dostu Sayın Umur Talu'ya bizleri önemsediği için sonsuz teşekkürler.
 
 

Yazan Özer 84
11-12-2009 16:07,
 
...
Haksızlığa uğramış tüm zümrelerin kadim dostu Umur TALU'ya ne kadar teşekkür etsek azdır. Camiamız adına bu ziyareti gerçekleştiren meslektaşlarımız, 
sağolsunlar, var olsunlar. 
Saygılarımla.
 
 

Yazan Osman Ada
11-12-2009 14:37,
 
İsteyen kızsın isteyen darılsın
Assubayların haklarını 100 tane Temad şubesinin 1000 tane emekli assubaydan fazla savunan cesur yürek Umur Talu'yu ziyaret etmeyi birçok arkadaşım gibi bende çok arzu ederdim kısmet değilmiş , arkadaşlarımın hepimizin adına duygularımızı dile getirmesi ile teselli buluyorum. Ersen kardeşim ve diğer arkadaşların emeğine teşekkür ediyorum Sn.Umur Talu genelkurmay tarafından mahkemeye verildiğinde ve bazı şerefsiz haysiyetsizlerce 6 ay önce ortaya çıkan telefon kayıtlarındaki sözüm ona hakaretler ortaya çıkınca destek için birtek kelime yazmayanlar sitemizdeki imza kampanyasına küçük hesaplarla katılmayanlar bu çoşkudan bahsetmezler onların birinin derdi iktidarda kalabilmek diğerinin derdi iktidar olabilmektir bu yüzden mesnetsiz karalamaya, güneşi balçıkla sıvamaya ve gündem değiştirmeye çalışmalarının nedeni budur. Bu toplum herşeyi değerlendirse bile şiddetle kınıyorum bu zümre onlarında hakkını savunarak onur mücadelesini kazanacaktır SAYIN UMUR TALU YÜREĞİNE KALEMİNE SAĞLIK İYİKİ VARSIN
 
 

Yazan ery
10-12-2009 22:49,
 
...
Sn.Talu bildiği doğruları yazan bir yazar. Onun için haksızlığın rengi, dili, dini ve cinsiyeti olmuyor. HAKSIZLIK her şartta ve her zamanda haksızlıktır. Bilmiyorum yazdıklarından anladığım kadarı ile haksızlığı yapan bile haksızlığa uğradığında düşünmeden HAKSIZLIĞI yazıyor. 
Kendi düsturu ve mesleğinin eğitiğini yerine getiriyor. 
İşte bu bağlamda haksızlığa uğrayan kesimlerden birisi de emekli assubaylar.  
Sayın Talu duyarlı bir insan ve yazar olarak kalemini bu yönde de kullanmakta; bu duyarlı tutumu için kendisine teşekkürlerimi iletirim. 
Onun bu duyarlı tutumuları ve yaklaşımlarından dolayı duyduğumuz minnettarlığı ziyaretlerinde kendilerine ileten Sayın Ersen Gürpınar ağabeyimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese de saygılarımı sunmaktan onur duyarım.
 
 

Yazan kuruoğlu
10-12-2009 22:41,
 
...
Sorunlarımızın kamuoyuna ve yetkililere duyurulmasında her zaman bizlerle öncülük eden Sayın Umur TALU'ya ve ziyaretine giden başta değerli büyüğümüz Sayın Ersen GÜRPINAR olmak üzere diğer meslektaşlarıma teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.
 
 

Yazan janas
10-12-2009 21:44,
 
...
Emekli Assubaylar, onur ve hak mücadelesinde en büyük destekçisi Sayın Umur TALU'ya vefa borcu olan şükran duygularını sunmuşlar,hatıra şildimiz vermişler.Onlara da yakışan budur.Ellerinize ve yüreğinize sağlık. 
 
Saygılarımla. 
 
Takipteyim.
 
 

Yazan yusuf
10-12-2009 21:28,
 
İNSANLIK ''UMUR''U
Hak ve onur mücadelemizde bizleri umursayan,yazılarında; temel insan hak ve özgürlüklerine büyük önem veren, yazılarını okuduğumda kendimizden birşeyler bulduğum, mesleğinin hakkını veren ''adam gibi adam'' sayın TALU kalbimizdeki müstesna yerini almıştır. Kendisini ziyaret ederek hissiyatımızı ileten meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum.
 
 

Yazan 35HAVACI
10-12-2009 17:48,
 
...
İYİ Kİ VARSINIZ SAYIN GÜRPINAR. YAPTIKLARINIZLA HİSLERİMİZE TERCÜMAN OLUYORSUNUZ. SN.UMUR TALU, YAZILARI İLE HER TÜRLÜ ÖVGÜYE LAYIK. BAŞARI DİLEKLERİM VE SEVGİLERİMLE.
 
 

Yazan ORHUN
10-12-2009 14:49,
 
Sayın GÜRPINAR'a MİNNETTARIZ:
Sayın Ersen GÜRPINAR koordinesinde; Sayın Umur TALU'ya yapılan ziyaret ve jest, bizlerin vefa duygularını yansıttığı için çok mutluyuz.  
İyi ki varsın Sayın Ersen GÜRPINAR, zat-ı aliniz ve arkadaşlarınıza minnettarız.  
Üç maymun rolünü misyon edinmiş TEMAD Yönetimi uyumaya devam etsin. TEMAD Yönetimi'ne iyi uyku ve istirahat dileriz.
 
 

Yazan Mustafa Savaş EVRAN
10-12-2009 14:08,
 
VEFA BORCU
Gönül dostumuz,ezilenlerin sesi Sayın Umur TALU'ya olan vefa borcumuzun sembolik olarak yerine getirilmesinde görev alan sevgili meslektaşlarıma şükranlarımı sunuyor ve teşekkür ediyorum.Saygı ve sevgilerimle.
 
 

Yazan atilla abaylı
10-12-2009 13:00,
 
EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER OLSUN.
UZUN BİR DÖNEMDİR ARZULANAN BİR KONU NİHAYET SONUÇLANDI.GÖNÜL DOSTUMUZA NE YAPILSA AZDIR,EMEĞİ GEÇENLERE SAYGILAR OLSUN. SN.ERSEN BEY'İN DEDİĞİ GİBİ ARZU EDEN GELSİN DESE İDİ BİLİYORUM Kİ ORASI MİTİNG ALANI OLURDU,SİTEME GEREK YOK TEKRAR SAYGILAR,SEVGİLER HEPİNİZE... 
 
ATİLLA ABAYLI -İZMİR
 
 

Yazan omererdem60
10-12-2009 12:56,
 
Selam
Sayın Umur Talu'ya ve ziyarete giden arkadaşlara sevgi, saygı ve selamlarımı gönderiyorum. Sizler bu davaya yürekten inanmış arkadaşlar er ya da geç başarıya ulaşacaksınız. Maddi manevi desteğe ihtiyaç olduğunuzda hazır olduğumuzu bildiririm. Sizleri canı gönülden destekliyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.  
Ömer Erdem
 
 

Yazan AZBALCOVA
10-12-2009 12:45,
 
SİSTEMİN ÇARKLARINA ÇİVİ
CAMİAMIN YAPTIĞI GÜZEL ŞEYLERDEN GURUR DUYDUM,DUYARIM. 
SAYIN ENDER ÖZKAN SANKİ HİSLERİME TERCÜMAN OLMUŞ,ZİYARETE GİDENLERİ KISKANDIM. 
RAHMETLİ UĞUR MUMCU'DAN BERİ SİSTEMİN ÇARKLARINA ÇİVİ ÇAKAN DELİKANLI YOK, 
SAYIN TALU BU GELENEĞİ BOZDU.YALNIZ ASTSUBAY HAKLARINI SAVUNDUĞU İÇİN Mİ 
SEVİYORUZ,HAYIR,BÜTÜN HAKSIZLIKLARI,ADALETSİZLİKLERİ ,ÇİFTE STANDARTLARI,UCU BİZ 
TSK EMEKLİLERİNE,TARAF OLANLARA DOKUNSA BİLE SEVİYORUZ.ADİL OLDUĞU İÇİN, 
OLAYLARI KORKUSUZCA YORUMLAYIP,MAZLUMLARIN SESİ OLDUĞU İÇİN.BÖYLE BİR İNSANLA 
TANIŞAMADIĞIMA HAYIFLANDIM.ARKADAŞLARIMI,CAMİ AMI BU HAREKETTEN DOLAYI KUTLARIM. 
SAYGILARIMLA.
 
 

Yazan Mithat Türetken
10-12-2009 12:02,
 
Sesimizi Duyurmak
Uğradığımız haksızlıkları duyuran arkadaşlarıma ve bizleri dinleyip yardımcı olan Sn.Umur Talu Bey'e saygılarımı sunuyorum. 
Mithat Türetken.
 
 

Yazan Ender Özkan
10-12-2009 11:48,
 
ONUR DUYDUM AMA,
Değerli Arkadaşlarım, 
1980 sonrası,toplumun depolitize edilmesi ile,gazetelerin özellikleri değişmeye başlamıştır.O günlerden ,günümüze gazeteler ekonomik çıkarlarını düşünerek,sadece güçlüden yana politika izlemişlerdir.Ezilenden yana olan kalemler,yön değiştirmiş, kitleleri uyutma görevini üstlenmişlerdir. 
Uğur Mumcu tarzı haklıdan yana yazan kalemleri mumla ararken,karşımıza Sayın Umur Talu çıkmıştır.Sayın Talu yalnız Assubayların değil,tersane işçilerinden,banka emekçilerine,uzman çavuşlardan market çalışanlarına,çok geniş bir yelpazede emekten,ezilenden,alın terinden ve sessizlerden yana yazıları ile kitlelerin sesi olmuştur. 
Kişisel hayranlığım o kadar büyük ki,kelimeleri bulmakta zorlanıyorum. 
Emekli Assubay kimliği ile arkadaşlarımın kendisi ile tanışmasından onur ve gurur duydum.Ama itiraf edeyim ki,arkadaşlarımı çok ama çok KISKANDIM.
 
 

Yazan bergamalı
10-12-2009 11:34,
 
TEŞEKKÜRLER
Yüreğindeki Adalet ve Eşitlik duygusu ile mazlumların basındaki sesi olan Cesuryürek Sn.Umur Talu mazlum zümremizin sorunlarını, uğradığımız haksızlıkları bizim yasal dernek temsilcilerimizden daha çok dile getirmektedir. Kendisine minnet duygularımla şükranlarımı iletiyorum.  
Arkadaşlarımıza randevu vererek zaman ayırıp görüşmesi neticesinde sitemizin Sn.Umur Talu için düşünülen ziyaret böylece gerçekleştirilmiş oldu. Bu konuyu dile getirip icraata dönüştürmede Sn.Ersen Gürpınar başta olmak üzere site yönetimine, emeği geçenlere ve ziyarete katılan arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Assubay onur mücadelesine emek verenlere selam olsun. Saygılarımla. 
 
 

Yazan Dalkılıç
10-12-2009 11:21,
 
İyi ki varsınız
Her yerde özveri ile bizi temsil eden Ersen Gürpınar'ın bu ziyareti gerçekleştirmesi beni şaşırtmadı, biz gururlanırken birilerinin umarım yüzü kızarmıştır. Ziyareti gerçekleştirip sayın Talu'yu şahsen tanıyan arkadaşlarımı kıskanarak kutluyorum.Güçlünün yanında olmak kolaydır, mazlumların yanında olan gönül dostumuza bir kez daha teşekkürlerimi,saygılarımı sunarım.
 
 

Yazan cemalkiyi
10-12-2009 11:18,
 
...
Ersen bey ve ziyarete katılan meslektaşlarımız yaptığınız ziyaret için teşekkürler. Sizin hakkınız ödenemez.
 
 

Yazan KOCABAŞ
10-12-2009 11:01,
 
SAYIN TALU ADAYIMIZ OLSUN
Kendisini ziyarete giden arkadaşlara gönülden teşekkürler.Sayın TALU bizi temsilen Ankara veya İzmir'den bağımsız adayımız olsun sonuna kadar destekleyelim.
 
 

Yazan 35levent
10-12-2009 10:45,
 
...
Ziyarete gidipte sorunlarımızı aktaran meslektaşlarımıza çok tşkl.
 
 

Yazan Necdet TÖRE
10-12-2009 10:32,
 
...
Sayın Umur TALU'ya ziyarete giden meslektaşlarımıza teşekkürler iyi düşünülmüş.
 
 

Yazan Hüseyin SAVCI
10-12-2009 10:10,
 
...
Bu ziyarete çok istememe rağmen katılamadım. Toplum adına, TEMAD'ın göstermesi gereken vefa borcunu, toplumumuzun minnet duygularını bizim adımıza Sayın TALU'ya ileten, zaman ayıran, kaynak ayıran arkadaşlarımıza içten teşekkürler. Sağ olsunlar. 
 
Sayın TALU bizim için gerçekten çok önemlidir.Kurumsal kimliği ile TEMAD'ın, tüzel kişiliği olmayan Assubay sitelerinin yaptığının çok fazlasını yapmış, sorunlarımızı en çarpıcı biçimde kamuoyu önüne taşımıştır.
 
 

Yazan tedbir33
10-12-2009 10:06,
 
...
Biz Emekli Assubaylar'ın seslerini duyurmaya bıkıp usanmadan yardımcı olmaya çalışan Sayın Umur Talu'yu ziyaret edip teşekkür etme görevinin, Türk Emekli Assubayları'nın yasal temsilcisi olan TEMAD'ın öncülüğünde gerçekleştirilmemiş olması ne kadar acı değil mi? Ne dersin Mendebur Mahmut bu konuyu yorumlayıp bir suç unsuru bulup kılıf uydurabilir misin?  
Bu kılıf uydurma konusunda, Mendebur Mahmut zihniyetinin meşgul olduğu, duyduğumda gülmekten öldüğüm bir kılıf uydurma durumunu sizlerle paylaşmak istiyorum. TEMAD Genel Merkezinin, aynı zamanda Ankara İl Başkanlığı olması ve Ankara'da başka TEMAD şubesinin açılıp açılmaması tartışılıyor ya. Mendebur Mahmut zihniyeti Ankara'da başka TEMAD şubesi açılmasına şunun için karşıymış. Malum Ankara başkent. Ankara'da milletvekilleri ve bakanlıklarla "hamili kart yakınımdır" durumlarının da çok olduğu bilinen bir durum. Efendim böyle bir durumda "TEMAD'dan geliyorum" denildiğinde, "Hangi TEMAD'dan" sorusu sorulmaması için, Ankara'da tek bir tane TEMAD olması daha uygunmuş. Yani bu sorunun nedeni de " KARIŞTIRILMA KORKUSU'dan" kaynaklanıyormuş...
 
 

Yazan DAMAR
10-12-2009 09:16,
 
GÖNÜL DOSTU
GÖNÜL DOSTUMUZA SELAM VE SAYGILAR...EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER...
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >