cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

BÖYLE MÜCADELE OLUR MU ? PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Cuma, 04 Aralık 2009 )
 

introvert.jpg
B
ir gazeteci dostum "beni inandırdınız ama kendi meslektaşlarınızı inandıramamışsınız. Bu kadar güçlü ama bir o kadar da ilgisiz bir toplum olarak sorunlarınızı çözemezsiniz. Hatta sorunlarınızın  kaynağı da bana göre bu ilgisizliktir" dediğinde kendisine haklısınız demek yerine "Türkiye'deki hukukun ,demokrasinin ve cumhuriyetin ilkelerinin tam olarak hayata geçmediği için umutsuzluk devam ediyor" diye kendimce bir savunma getirdiğimde;  "o zaman başaramazsınız" demişti.

Ne kadar haklı olduğunu birlikte izliyoruz!

Bizim taleplerimiz ayrıcalık ve imtiyaz mı? Elbette değil. Bunu her vesile ile vurguluyoruz . Bizim talebimiz adalet, eşitlik ve insan onuruna saygı ise, neden gerçekleşmiyor?

Bizim yasal temsilcimiz TEMAD’dır.  Bu konuda kimse aksini iddia etmiyor. Ancak mevcut statüko ve tüzük ile çözüm üretemeyen bir yönetim, kendisine hiçbir sivil toplum örgütü üyelerince verilmeyen desteği görmezden gelerek, sorgulamamızdan, eleştirimizden rahatsızlık duyarak, susturulmamızın yollarını aramaktadır.

Buna  kişisel ego ve ikbal peşinde olanların Bizans oyunları da eklenince, yüreği Assubay onuru ile dolu bir avuç  insan sorunlardan çok sorunlularla uğraşmaktadır.

Bu sözüm de eleştiri konusu olabilir! Eleştiri, iyi niyetle yapılırsa mükemmele açılan bir kapıdır. Ancak eleştirinizi birilerine hizmet ve egonuzu tatmin etmek için yaparsanız sevinenler, muhataplarımız ve Mahmutlar olur !
Mücadele kimsenin tekelinde değildir. O nedenle bazı kişiler  yapılanları eleştirmek yerine daha iyisini yaptıklarını kanıtlasınlar, başımızın üzerinde taşımak görevimiz olur...
Saraç arılarının bal yapmadığını ilkokul çocukları bile bilmektedirler.

Birçok arkadaşımız TEMAD yönetimlerinin olumsuzluklarını ileriye sürerek üye olmak istememektedirler. Bunun nedenlerinin en başında  bugüne kadar sorunlarımızın çözümünde TEMAD’ın başarı sağlamaması, özellikle şubelerimizin  mevcut tüzük ile bırakın haklarımız konusunda mücadele etmeyi, genel merkezin onayı olmadan basın açıklaması bile yapamamaktadırlar. İstisnalar dışında şubelerimiz lokal işletmesi görevinin ötesine geçememektedir !..


Bu kısır döngünün değişmesi  için bizlerin olumsuzluklara rağmen  derneğimize  üye olmamız ve olumsuzlukların giderilmesine katkı sağlamamız gerekmektedir.


Arkadaşlarımızın ilgisizliği kadar, yönetimin kendini tanıtmaması, umut verici çalışmalarının olmaması, derneğimize olan ilgi ve güveni erezyona uğratmaktadır.


Kuruluş amacı ve misyonu belli olan siteler dışında, TEMAD’ın  çekincelerinin aksine, Assubay onur mücadelesini amaç edinmiş birçok sitenin olması zümre için zenginliktir.


TEMAD yönetimi için özellikle bu site  bir şans, bir itici güçtür. Bu gücü kullanmak yerine karşısına alması mücadeleyi zaafa uğratacak bir davranıştır.


Yönetimlere aday olmak her kişi ve grubun en doğal hakkıdır. Özverili, bilgili ve kararlı kişilerin yönetimde görev alması mücadelemizde hedefe giden yolu kısaltacaktır. Ancak  iktidar olma yolunda Bizans oyunlarının değil, demokratik teamüllerin ön plana çıkması hepimizin arzusudur.


Öncelikle evimizdeki yangının söndürülmesini, sonra bize yakışan  davranışla demokratik bir şekilde yönetim için mücadele etmeliyiz. Amacımız ise onur mücadelesinde başarılı olmaktır. Bunu yapmadığımız  zaman yönetime kim gelirse gelsin, sorunlarımızı çözemez ve birlikteliğimizi sağlayamaz.

Bizim birçok sosyal ve ekonomik haksızlıklarımız var. Örneğin, başlangıç dereceleri ile ilgili adaletsiz uygulama 30 yıldır düzeltilmedi. Arkadaşlarımız açlık sınırında maaş alıyorlar. Umutları  tükenmiştir. İnsan ömrü 500 yıl olmadığına göre, daha fazla tahammül göstermemiz beklenemez...
TEMAD yönetimi muhalefetsiz iktidar olamayacağı gerçeğini görerek, tüm meslektaşlarımızı birleştirici, umut veren  çalışmalar içersine girmeli, eylem dahil ne gerekiyorsa yapmalıdır. Bizler de her türlü kişisel hesabı bir tarafa bırakarak onur mücadelesine destek  vermeliyiz .

Adalet,eşitlik ve insan onuruna saygının gerçekleşmesi dileklerimle saygılar sunuyorum.


LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

03-12-2009 23:14 Ersen Gürpınar
03-12-2009 23:14. ..
Okunma Sayısı 540    
Okuyucu yorumları (1)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan Dalkılıç
06-12-2009 11:41,
 
Bizim bizden başka dostumuz yok
Bu kadar haksızlığa sessiz kalmayı anlamıyorum at sahibine göre kişner diye bir ata sözümüzü hatırlarsak TEMAD yönetimine büyük görevler düşüyor çünki bugüne kadar umudumuzu arttıracak hiçbir çalışması olmadığı için sorunlarımızı çözemedik toplumları harekete geçiren liderlerdir Arada çatlak sesler çıkaranları da dikkate almadan mücadelemize devam edelim. Saygılarımı sunuyorum
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >