cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

WVF ETKİNLİKLERİ PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Cuma, 20 Kasım 2009 )
 

S
aygıdeğer Arkadaşlarım;

Sizlere bir yıl kadar önce  yazdığım  CİOR başlıklı yazımda  “CİOR" adlı bir kuruluştan ve bu kuruluşun faaliyetlerinden bahsetmiştim; 

 
CİOR Türkiye'nin de üye olduğu "NATO müttefikler arası ihtiyat SUBAYLARI konfederasyonu"dur.
cior.jpg
2008 yılında Türkiye'nin ev sahipliğinde, Genelkurmay ve MSB destekli faaliyetlerinde :
  • Piyade ve Deniz Harp Okulu'nda spor gösterisi ve muhtelif etkinlikler
  • MSB resepsiyonu
  • Lütfi Kırdar Kongre merkezinde sempozyum, şehir turları, birlik ziyaretleri
  • Dolmabahçe Sarayı'nda Türk gecesi
  • Kandilli Cemile Sultan korusunda balo gibi etkinlikler , hatıra şilt ve hediye teatileri
ile programın tamamlandığını, sonuç bildirgesinde TESUD’un üyelerine  bu tür program ve etkinliklere katılarak "ÖZ GÜVENİNİZİ GÜÇLENDİRİN" çağrısı yaptığını duyurmuştur.

TEMAD’ın bu etkinliklerden haberi var mı?

Bırakın NATO E.Asb.ları konfederasyonu ile etkinliği, hangi ulusal etkinlikte, sempozyumda imzamız var?

BİZLERİN ÖZGÜVENİMİZİ GÜÇLENİRMEMİZ gereksiz mi? Ben de bu toplumda onurlu bir yere sahip olduğumu önyargı ve tahakkümle geçen yıllarımı sorgulamayı, birilerinin belki yüzünün kızarmasını istemek hakkına sahip değil miyim? Bu hak benden neden esirgeniyor ?

STK TEMAD NERDESİN – NE DÜŞÜNÜYORSUN ?
 

diye sorduğumu hatırlayacaksınız...
wvf.jpg
2847 sayılı yasa gereğince kurulmuş 4 askeri dernekten biri de TEMAD’dır ve WVF’nin (Dünya Emekli Askerler ve Gaziler Federasyonu) tabi üyesidir. Giderleri MSB bütçesinden karşılanan federasyon toplantılarına bu yıl ilk kez katılan TEMAD Yönetimi'nin  Sn.Başkanı  bu  etkinliği bize duyuran yazısında “Yıllardır dünya emekli askerler ve gaziler federasyonuna yalnız TESUD ve muharip gaziler dernekleri katılıyormuş,TEMAD’ın üye olup aidatını yatırdığı hale katılmadığını yaptığımız araştırmalar sonunda öğrendik” sözleri bir ihmalin  itirafıdır..
Mualif olarak suçlansakta birçok konuda olduğu gibi, bu konuda da uyarımızın ne kadar isabetli olduğu ortaya çıktı. Geçmişi yargılamak bize bir şey kazandırmayacaktır. Hatalardan dersler alarak yolumuza devam etmemizin gerektiğine inanıyor ve bu yıl 26' ncısı Danimarka’nın Kopenhag şehrinde yapılan etkinliklere ilk kez katılıp bizi temsil eden TEMAD Yöneticilerimizi kutluyoruz.
TEMAD'ın bu etkinlikler sırasında dünya asker  emeklileri içersinde bizlere  tahakküme varan haksızlıklar yapıldığını  tespit imkanını sağladığını düşünüyoruz. Bu tespitinde haklarımızla illgi çalışmalarında TEMAD yöneticilerine  doping etkisisi yapmasını diliyoruz.

Bu tür etkinlikler bizim tanıtımımıza, diğer orduların emeklilerinin sosyal ve ekonomik haklarının karşılaştırılmasına vesile olmaktadır. Arzu ederdik ki  WVF sonuç bildirisinde  Türkiye  Astsubay emeklilerinin tüm ordular içersinde  en az değer verilen bir zümre olduğumuzu deklare etsin, böylece bazılarına gerçekler bir kez daha en çarpıcı bir şekilde hatırlatılır, belki birilerinin yüzlerinin kızarması sağlanarak sonuca giden yolumuz kısaltılırdı !..

Bizler  uluslararası bu tür etkinliklere elbette katılıp ufkumuzu genişleteceğiz. Ancak  bu tanıtımlardan önce biz kendimizi  tanıyacağız. Kamuoyundaki yanlış imajı silip gerçekleri ilgilerin yüzüne bir şamar gibi vuracağız. Bunun içinde öncelikle  ulusal etkinlikler ve sempozyumlar düzenlemeliyiz.
TEMAD  bunu gerçekleştirmenin ilk adımını attığı zaman bizlerden her türlü maddi ve manevi desteği görecektir.

HODRİ MEYDAN...


http://www.emekliassubaylar.org/C-I-O-R.html

LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

20-11-2009 20:30 Ersen Gürpınar
20-11-2009 20:30. ..
Okunma Sayısı 755    
Okuyucu yorumları (3)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (0 Oylama)

Yazan srhtgncrgzl
19-11-2010 23:01,
 
WOW
Aslında biraz konu dışı ama yine de ufak bir anekdot olarak söylemek istedim, kurban bayramından bir hafta önce eşimin katılması gereken bir uluslararası kongre için antalya/wow kremlin palace otelinde kaldım, bu esnada ikinci gün emekli bir asker grubunun otelde kalmaya başladığını öğrendim ne güzel organizasyon dedim ama Subay mı? Assubay mı? öğrenemedim. Sosyalleşmek güzel şey vesselam.
 
 

Yazan ery
21-11-2009 23:32,
 
İYİ AKŞAMLAR
Ersen abi; 
Ölmezde sağ kalırsak seneye sakın şöyle yazmayın " Biz bir sene önce hak aramanın yollarını hukuksal zeminlerde yapılabileceğini yazmış ve göstermiştik." 
İyi akşamlar. Saygılarımla 
NOT: Hak aramayı hukuksal zeminlerde yapanlara tüm yüreğimle "MERHABA"
 
 

Yazan İ.TURAN
21-11-2009 09:27,
 
GÜNAYDIN
HAYIRLI SABAHLAR TEMAD.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >