cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

BİR ZİYARETİN ARDINDAN PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Pazar, 15 Kasım 2009 )
 
 

TEMAD Balçova şubemizin sekreteri  Sn.Abdullah  ZENGİN telefon etti;

-"Ağabey Hv.Eğt.Komutanlığı'ndan randevu almıştık. Yarın saat 16.30 da ziyaret edilecek. Heyette sizinde bulunmanızı istiyoruz"

-"Sevgili kardeşim, benim gibi muzur birini heyete dahil edip arıza yaratmayın. Ben çenimi tutamam. Gönlümden geçenleri söylerim. Nezaket kurallarına, protokol kurallarına ters olmasın?" diye takıldım.

'Eh, madem yönetim kurulundayız, göreve icabet' diye iki dirhem bir çekirdek giyindik, traşımızı olduk, Sn.Faruk Özerdem
hvegtkom_ziyareti.jpg Başkanımız, Sn.Erdoğan Öztürk ağabeyimizle yola çıktık. Yolda  "konu mankenimiyiz?"  diye düşünürken,  başkanımız "içerideki atmosfere göre serbestçe  konuşuruz" diyerek, bu konudaki içimden geçirdiğim endişeyi sonlandırdı.

Hv.Eğt.Komutanlığı'na gittiğimizde Temad Karabağlar Şubesi'nden  iki arkadaşımızın da olduğunu gördüm. Bizi komutanlık kapısında bir üsteğmen karşıladı. Genel sekreter albayın odasına alındık. Bilahare Komutanlık Assubayı da geldiler. Samimi bir sohbetin ardından Komutan Hv. Plt. Korg. Sn.Ziya GÜLER  bizi kapıda karşıladı. Alışılmışın dışında çok kibar, samimi bir karşılama idi. Hatıra resimleri çektirip, içeriye girdik. 
Hal, hatır sohbetinden sonra komutan kısaca Hava Eğitim Komutanlığı'nın kuruluşunu  anlattı.  Bize birde süprizi vardı. Hv. Kuvvetleri Assubayları'nın tarihçesi  ile ilgili komutanlık assubayının koordinatörlüğünde resimli harika bir kitabın taslağını gördük. Bu kitap tamamlandığında bizler için flu olan birçok husus aydınlanacaktır. Heyetteki tek karacı olarak, hava kuvvetleri ile ilgili sohbeti 'koyun kaval dinler gibi' dinlerken, aklımdaki büyük ihtimalle o odada kalacak, çözüme kavuşturulmayacak birkaç hususu, en azından kendime saygı gereği dile getirmeye karar verdim;

-"Sayın generalim, siz şu an hava kuvvetlerinin eğitim ve öğretim konusunda en üst düzeydeki kişisisiniz. Size arzedeceğim hususu düşünmüş olabilirsiniz. Bu konunun fizibilite çalışmaları yapılmış olabilir ama, ben gönlümden geçtiği için söylemek istiyorum. Her kuruma örnek olan T.S.K. maalesef bu konuda ikmale kalmıştır. Öğretmenlere yüksek okul bitirme imkanı tanınıp okulları yüksek okul ve fakülte seviyesine çıkmasından 20 yıl sonra assubaylar 2003 yılında yüksek okula kavuştular. Hava Kuvvetleri'ndeki uygulamayı bilmiyorum ama, bazı kuvvetlerde MYO bitirenler astsubay nasb edilerek sınıf okullarına gönderiliyor. 1 yıl sınıf okulu eğitimi görüyorlar. Bize gelince ekonomik darboğazdan geçtiğimizi belirtenler, maaşlı olarak  sınıf eğitimi veriyor.  2 yıllık tahsil yeterli görülmüyorsa, süre uzatılsın. Kaldı ki fakülte ve yüksek okul mezunlarının er olarak askerlik yaptığı bir orduda onlara emir ve komuta eden assubayların fakülte mezunu olmaları gerektiğini sürekli vurguluyoruz. Bu hem güven ve moral motivasyonunu arttırır, hem de TSK ya büyük katkılar sağlar. Acaba bu konuda bir çalışma varmı?" diye sordum.

-"Hava Kuvvetleri'nin Asb. MYO Gaziemir'de. Öğrencilerimize 1 yıl sadece yabancı dil eğitimi veriyoruz. 2nci yıl branş eğitimi alıyorlar. İyi bir konuya değindiniz. Çok haklısınız. Bizlerde bu konudaki eğitimin yeterli olmadığını düşünüyoruz. 2 yıl sadece MYO eğitimi ardından bir yıl branş eğitimi almaları gerektiğine inanıyoruz  ve okulun 3 yıla çıkması çalışmalarımız var." dediler

Bu yerinde bir tespit. İnşallah 4 yıllık lisans eğitimi uygulamasına başlarlar.

-"Musade ederseniz bir kişisel gözlemimi aktarmak istiyorum. Benimde görev aldığım komisyonda adaylar mülakata alındıkları zaman mülakata ilk girenlerin üst kriterlerle eleniyor. Sonradan kontenjan tamamlamlanması için seçmelerde daha düşük kriterler uygulanıyor. Kesin elenmesi gerekenler dışında, kalanların puanlanarak seçmelerin en son bu değerlendirmeye göre yapılması daha uygun olmazmı? Hava Eğitim Komutanlığı'nda uygulama nasıldır? Ayrıca, astsubay adaylarının seçimindeki heyette, sanıyorum bizleri temsil eden assubaylar vardır" dedim.

Komutanlık  assubayına "bunları not al"  dedikten sonra, samimi söylüyorum komutanın gözleri parladı. Sesinde bir heyecan bir sevinç vardı.

-"Efendim gidip arkadaşlarımızı bir görseniz, dalyan gibi çocuklar. Onları kendimden kıskanıyorum. Bu seçmelerde Harp Okulu'na hangi kriterlerle öğrenci alıyorsak, ayni kriterleri uyguluyoruz. Tek fark, ÖSS puanında  MYO adaylarının puanı birkaç puan düşük olmasıdır. Astsubay Adayları'nın seçiminde heyette assubaylarımız var" dediler. Kendilerine teşekkür ettim

Yine sohbet sırasında son olaylar konuşulurken, Sn.Erdoğan Öztürk "bendeniz, belediye meclis üyesiyim. Siyasetin ve halkın içinden geliyorum. Halkın bizleri iyi tanımadığı, bizi kendilerinden soyutlamaya çalıştıklarını ve son olayların güven kaybı yarattığı"nı söyleyince, komutanımız bu konudaki endişelerini dile getirdiler. Ben araya girerek;

-"Bizlerin bir çok sosyal ve ekonomik sorunu var. Bu dün meydana gelmedi. Yılların birikimi ama çözümünde isteksiz davranılması bizleri mağdur ediyor. Örneğin, kendi nam ve hesabını yüksek okul bitirenlere verilen derece ya zamanın Cumhurbaşkanı'nın Anayasa Mahkemesi'ni yanıltması ya da AYİM hukuka aykırı kararı ile ortadan kaldırıldı. 30 yıldır soruna çözüm beklerken, 2003 yılında çıkan Asb. MYO yasasında bizleri bu kadar ağır görev koşulları ve sorumluluğumuza rağmen mahalle bekçileri, polisler, meclis stenoğrafları, teknik hizmetler ve ziraat ev ekonomisti gibi sınıflardan daha alt kademeden göreve başlattılar. Bu adaletsiz uygulama umarız kısa bir süreç içersinde halledilir. İsteklerimiz yasal ama bunu bilmeyenler bizim adalet ve eşitlik değil, imtiyaz talep ettiğimizi sanıyor. Birde, bizim bu sorunlarımızı istismar etmek, personel arasında sevgisizliği körüklemek  isteyen malum çevreler var. Bizler kurumumuza saygımızdan, istismara izin vermemek için gayret gösterirken, kurumumuzun istismara sebep vermemesi için, sorunlarımıza sahip çıkmasını bekliyoruz" şeklinde düşüncelerimizi belirtim

Sn. Faruk Başkan, Komutan'a derneğin  faaliyetlerini anlatıp, daha önceki komutanlar tarafından gerekli destekle birçok sosyal  hizmet yapıldığını, örnek olarakta "550 çocuğun sünnet ettirildiğini" belirtip, Komutan'ı  derneğe davet etti. Komutan ziyaretimizden duyduğu memnuniyeti dile getirip, mutlaka ziyarete geleceklerini, yeni kurulan Karabağlar  Şubesi'nin ihtiyaçlarını tespit ettirip, yardımcı olacaklarını belirttiler. Veda ederek ayrıldık.

Komutanlık Assubayı ile bazı hususları görüşmek için odasına gittiğimizde, diğer birliklerden gelen komutanlık assubaylarından bir arkadaşımız "ben emekli olunca gideceğim derneğimin meyhane ve kahvehane görüntüsünde olmasını istemiyorum ama maalesef, arkadaşlarımızdan edindiğimiz bilgilere göre TEMAD şubeleri bu görüntüdedir" dedi.

Lokallerin, arkadaşlarımızı mahalle kahvelerinden kurtardığını, bu tür şubelerin olmasından duyulan rahatsızlığa katıldığımızı  ama İzmir'deki derneklerin yüksek standartta olduklarını, hatta gelip ziyaret etmelerini belirterek yemeğe davet ettik.

Belirttiğim gibi, bu konuşmalarımızın çözüme katkısı olurmu bilmiyorum ama hiç konuşmamaktan daha yararlı olacağına da inanıyorum.
Umarız bir gün sağduyulu komutanlar bizim TSK için vazgeçilmez olduğumuzu, bizim varlığımızın da kendileri ve TSK için  varlık sebebi olduğunu hatırlarlar.
Saygılarımla

LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

15-11-2009 12:15 Ersen Gürpınar
15-11-2009 12:15. ..
Okunma Sayısı 1289    
Okuyucu yorumları (14)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (3 Oylamalar)

Yazan ferit sarp
29-11-2009 13:56,
 
İŞTE BU
Sorunlarımızı yetkili mercilere, uygun, doğru ve kendine güvenir bir şekilde anlatmak bu ifadeleri diğer meslektaşlarıyla paylaşmak.  
Saygılarımla.  
Ferit SARP
 
 

Yazan canbuluto
28-11-2009 21:21,
 
Güzel adamlar ziyareti
Balçova şubemiz havacısı karacısıyla, önceki ve yeni katılanıyla güzel bir ziyaret yapmışlar. Camiamızın sorunlarını entelektüel gözle açıklamışlar. Minnet ve saygılarla  
Ömer Canbulut
 
 

Yazan Halil Yaz
27-11-2009 23:05,
 
...
MUHAKAK Kİ YARARLI GÖRÜŞME YAPILMIŞ ARKADAŞLARIMIN BU GÜZEL RANDEVULU PLANLI ZİYARETLERİNİ BİR TAKVİM İÇERSİNDE YAPILMASI ,SORUNLARIN TEK AĞIZDAN DİLE GETİRİLMESİ ÇOK FAYDALI OLACAKTIR SANIYORUM. 
SADECE BİR TEK ÖNERİM OLACAK TEMAD ŞUBELERİNİ ZİYARETE GELEN VEYA BU MAKSATLA ZİYARET EDİLEN MAKAM SAHİPLERİNE KÜÇÜK BİR HEDİYE VE EMEKLİ ASTSUBAYLARIN BÜTÜN SORUNLARINI OLDUĞU GİBİ MADDE MADDE DİLE GETİREN YAZILI BİR DÖKÜMANI HER SEVİYEDE MAKAM SAHİBİNE ZARF İÇERSİNDE VERİLMESİNİ BU KONULARDA KATKI SAĞLAMALARINI BEKLEDİĞİMİZİ İFADE ETMEMEMİZİN DAHA KALICI OLACAĞINI DÜŞÜNMEKTEYİM.SELAM VE SAYGILARIMLA, 
HALİL YAZ 
E.HV.İKM.KD.BÇVŞ 1966-11
 
 

Yazan ery
16-11-2009 20:47,
 
...
Yapmayın lütfen zaten şu kaynaktan koş hazırla bir gösterge tablosu, o kaynaktan koş hazırla bir gösterge tablosu, ayakkabılı Assubay var koş bir gösterge tablosu, botlu Assubay koş bir gösterge tablosu, uçurtmalı Assubay koş bir gösterge tablosu şimdi de ara da ne iki yıllık, ne dört ama ÜÇ yıllık bir eğitim doğaldır ki buna da bir gösterge tablosu. Bu tablonun adını ben vereyim müsaade edersiniz EK IV D değil tabidir ki düz herkesin anlayacağı bir isim "Arada Derede" gösterge tablosu olsun böylece altıncı, yedince gösterge tablolarının da önü açılmış olur. Hadi hayırlısı. Ersen abi her ortam ve şartta verilmeyen hakları söyleyerek, yazarak, anlatarak bu işlerden sorumlu olanlara rahat yüzü göstermiyorsun. Zaten bölücü, aşırı uçsun, bir de yönetim mönetim senin neyine git tatiline, kur bir sigorta şirketi, bir toplulukla bir toplantı gördün mü hemen koş yak bir mangal ve o mangal da kül bırakma olur biter, düşünce dimağları kurutulmuş, durdurmuş kişilere bunları anlatıyorsun anlatıyorsun. "Adaletmiş, Eşitlikmiş, İnsan onuruymuş" Ne bunlar yeter artık. Şimdi de çık bir komuta katına orada da anlat! Hayret bir şey. Güzelce iç ikram edileni, bir fotoğraf çektir, siz nasıl buyurursanız de anlaşıldı başüstüne de... Siz bu gösterge tablolarını dokuza, ona çıkartmama kararındasınız. Ne yapsak diye derin bir düşünceye gark eylediniz ferman sahiplerini... Saygılarımla.
 
 

Yazan İ.TURAN
16-11-2009 19:23,
 
Diplomasız Eğitim
Sayın Gürpınar, 
 
Sorunlarımızı dile getirmeniz çok faydalı olmuştur. Benim kanaatime göre, sivil hayatta geçerli diplomalı akademik eğitimli mimar, mühendis, hukukçu vs. gibi Astsubayların baş ağrısı olacağını çok iyi biliyorlar. 
 
Ceza ve sicil baskısıyla, kıtalarda hem fiilen çalıştırarak ve hem de eğiterek akademik eğitimlilerinin seviyesine getirmekle sivil hayatta geçerliliği olmayan bilgili ve kabiliyetli ama diplomasız Astsubayların baş ağrısı olmalarının önüne geçiliyor.  
 
Saygılarımla.
 
 

Yazan martı
16-11-2009 18:08,
 
...
Böl parçala yönet... 
 
4 yıllık fakülte mezunları, 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunları, astsubay meslek yüksek okulu mezunları, dışarıdan gelenler(lise/meslek liseleri), astsubay hazırlama okullarından gelenler, uzman erbaşlıktan geçenler v.b. 
herkes aynı potada eriyor ve birlik ve sınıf bilinci sağlanamıyor. assubaylar tek kaynaktan yetişmeli ve eğitim süreleri uzun olmalıdır. Eğitimden kimseye zarar gelmez,korkmasınlar... 
asb.myo larının 3 yıla çıkarılmasının düşünülmes, dahi olumlu bir gelişme olacaktır.
 
 

Yazan atilla abaylı
16-11-2009 18:08,
 
YAZI İÇİNDE YAZI...
SAYIN GÜRPINARIN, ZİYARET YAZISINI BİR KAÇ OKUDUM. İŞTE BU DEDİM,BU GİBİ ORGANİZE PLANLI ZİYARETLARİN BİR ÇOK YERE YAPMAMIZ GEREKTİGİNİ DÜŞÜNDÜM. İNANIN ALT KISIMDAKİ SAYIN SAVCININ İŞİN İÇİNDEKİ FARKLI BİR PENCEREDEN DİLE GETİTDİGİ ( 16.11.2009-1542) yazısını-yorumunu OKUDUGUMDA GERÇEKLERİ-NEDENLERİ-İŞİN ASLINI,BİZE BAŞKA BİR GÖMLEK GİYDİRMEK ADINA NELER OLDUGUNU DAHA İYİ ANLADIM. 
 
GERÇEKLER ACIDIR BAZEN, SAYGILAR OLSUN - ATİLLA ABAYLI :? :? :?
 
 

Yazan Hüseyin SAVCI
16-11-2009 15:42,
 
...
Bu tür görüşmelerin çözüme katkısı olacağı muhakkak, emeği geçenlere sonsuz teşekkürler, minnettarız! 
 
Yazınızın son bölümünde "Umarız bir gün sağduyulu komutanlar bizim TSK için vazgeçilmez olduğumuzu, bizim varlığımızın da kendileri ve TSK için varlık sebebi olduğunu hatırlarlar. " diyorsunuz. Özellikle bu konu üzerinde kısaca durmak istedim.  
 
Hiç kuşku yok ki, yeni mezun Subaydan en üst komutanına kadar hepsi bizden çok daha iyi ve net olarak Assubayların TSK için vazgeçilmez olduğunu biliyorlar, biliyorlar ama mümkün olduğunca değilmişiz gibi davranma çabası içindeler. Ne kadar uzatabilirlerse bu süreci işlerine gelir.  
 
Hava Teknik Okullara bir zamanlar 4 yıllık fakülte mezunu öğrenci alıyorlardı ve elektronik mühendisleri, makina mühendisleri girmek için sıradaydı. Sonra durdurdular. Eğitimli, donanımlı bir Assubay sınıfı isteniyorsa, neden alımlar durduruldu? 
 
Bir düzen kurulmuşsa, bu kurulu düzenin tepesindekiler düzenin bozulmasını istemezler. Bu hep böyle sürüp gitsin isterler. Çünkü düzen sorgulandıkça, sistemin hataları ortaya çıkacak, birilerinin düzeni ciddi anlamda bozulacaktır. 
 
Bu tür ziyaretlerde durumun farkında olduğumuzun hissettirilmesi, gerçekle yüzleşmeye yakın olduklarını hissettirilmesi önemlidir.
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
16-11-2009 00:21,
 
Perhizi bozalım !
Sn.Tedbir33, yazılara yorumu katkı sağlayabilmek adına yazmaya çalışırım ama bu kez perhizi biraz da gereklilikten bozdum.  
Bu zümrenin huzurunu maalesef ikbal peşinde koşan bir avuç kişi bozmaya çalışıyor; düne kadar bu mücadeleye yaptığım katkıları (benim böyle bir iddiam yok) övenler,elinden tutup TEMAD'a üye yaptıklarımız,mücadelede onure etmeye çalıştıklarımız,dost sandıklarımız ne oldu da birden benim bir bölen olduğumu davaya zarar verdiğimi anladılar bunca yıl anlayamadıklarına göre zeka sorunları olmalı !..  
 
Kapalı kapılar arkasında ancak kişisel ikbal peşinde koşanlar pazarlık yapar; TEMAD Gn.Başkanı'na ve yönetimine elbet saygı duyarım,onlar benim zümremin temsilcisi gerektiğinde de bugüne kadar olduğu gibi acımasızca eleştiririm;eleştirirken de seviyeme kişiliğime uygun yapıcı ve saygılı eleştiri yapmaya özen gösteririm. TEMAD beni ihraç etmeye kalkarsa ne anlaşırım ne yalvarırım!..  
1. Aslanlar gibi davamı açar hukukumu korurum  
2. Aidat ödemekten kurtulurum ! 
3. Daha sert şekilde eleştirir mücadeleye devam ederim, yüreği ve kendisine saygısı olan herkes de böyle davranır. 
 
Seviyesizce hakaret edenler buna şaşırabilir . Söyleyecek sözleri, yaptıkları icraatları olmayanların hakaret ve karalamadan başka ne marifetleri olabilir. Eleştiri herkesin hakkıdır, saygı görmek isteyen önce kendisi saygı göstermelidir, bu duygudan yoksun olanlara ne söyleyebiliriz...  
Benim hiçbir kişisel beklentim, koltuk hevesim yok; ilkelerim uğruna DSP milletvekili aday adaylığını ret edecek kadar çok şükür onurluyum. Bu nedenle VATAN KURTARMAK gibi bir iddiam olmadı, zümreme karınca kararınca hizmet edebildiğim an kendimi mutlu addederim, bu bayrak yarışında biz binlerce kişiden oluşan bir ekibiz, birgün mutlaka onurumuzla ayrılacağız bu mücadeleyi sağduyulu ,kararlı,bilgili yürekli arkadaşlarımız yürütecektir.  
 
Eleştiri sahipleri laf olsun torba dolsun diye bremen mızıkacıları gibi sesler çıkaracaklarına bu zümre için ne yaptılar onu söylesinler, başarıları alkışlayacak kadar birikimi olan bir zümre için gerisi lafazanlıktır ve bizi ilgilendirmiyor...  
Bu konuyu buraya taşımak mecburiyetinde kaldığım için özür dilerim Hz.Mevlananın bir sözünü hatırlıyarak mücadelemize devam edelim. Saygılarımla. 
 
HER SÖZE VERİLECEK YANITIMIZ VARDIR AMA ÖNCE SÖZE BAKARIZ SÖZ MÜ DİYE SONRA SÖYLEYENE BAKARIZ ADAM MI DİYE ...
 
 

Yazan janas
15-11-2009 23:17,
 
Aslanlar gibi bir ziyaret.
Bu güzel tesbitleri,talepleri yapanların E.Asb.olması hemde gurur vericidir.Her fırsatta bu tesbit ve taleplerin her üst düzey birlik komutanına iletmek şarttır.Sonuçta en üste çıkacak onlar olup bu nedenle de faydası mutlaktır. 
 
Sayın büyüğüm ne yapsa iyi yapar,işte temsil ve bilgi donanımı ile örnek bir insan. 
 
Ağzınıza sağlık. 
 
Takipteyim.
 
 

Yazan aerme
15-11-2009 22:58,
 
havacılar
Ersen abi havacıların içinde ,karacı olduğun hiç belli değil.))
 
 

Yazan Parmenion
15-11-2009 22:18,
 
İş Bilenin...
Sn.Gürpınar yönetime dahil olur olmaz yapacağınızı yapmışsınız. Nedir bu? "az laf çok iş". Bu girişin ardından öncelikle TEMAD Balçova Şubeyi böyle bir ziyareti organize edip gerçekleştirdikleri için gönülden kutlamak istiyorum. Anlatıma göre ziyaretin genelinin çok faydalı geçtiği görülmektedir. Özellikle Sn.Komutanın Assubay MYO'nın öğrenim süresinin üç yıla çıkarılma çabaları olduğunu belirtmeleri de memnuniyet verici olarak değerlendirilebilir. Bunun yanında Sn.Gürpınar'ın başta bu site dahil bütün platformlarda dile getirdiği, sorunlarımızı da Sn.Komutana aktarma fırsatı bularak bunu kendi üslubuna göre akıcı ve etkili bir şekilde dile getirmesi ve Komutanın da Emir Assubayına notlar aldırması bize "çok güzel hareketler bunlar" söylemini hatırlatmaktadır. Sn.Gürpınar aklınıza fikrinize sağlık teşekkür ediyoruz. İşte bakın görüldüğü gibi bu tür konulara akılcı bir şekilde kanalize olarak sorunlarımızın yetkililere aktarılması konusunun bu kadar zor olmasıyla birlikte ve komutanlık kapısında yatılmasına gerek duyulmadan da bu işlerin halledilebiliyor olmasına da şahit olmuş oluyoruz. Bu çok faydalı ziyaretleri nedeniyle Balçova TEMAD yöneticilerine tekrar sonsuz teşekkürlerimi bildirir bu tür faaliyetlerinin devamını diler saygılar sunarım.
 
 

Yazan yusuf
15-11-2009 20:55,
 
YARARLI GÖRÜŞME
Sayın GÜRPINAR: Yapmış olduğunuz ziyareti ve sohbeti çok faydalı buluyorum.Sorunlarımızın çözülememesinde diyalog eksikliğinin payı büyük.Değişen ve gelişen şartlara ayak uydurulamaması,geçmişten gelen ön yargılar,demokratik olmayan resmi ve şahsi uygulamalar vs.faktörlerden dolayı sorunlarımız daha da çoğalmaktadır.Eğitim,kültür,ki tle iletişim araçları,değişen ve gelişen şartlara; mesleki,kanuni,insani ve sosyal şartların katılamamasının sonucu, personelde mutsuzluk ve iş veriminde düşüklük olarak yansıyacaktır.Yapılan işte başarının teknik bilgi ve fiziki çabanın yanısıra ''moral ve motivasyon''a bağlı olduğunu da hatırlatmak gerekir.Cumhuriyetimizin kuruluşundan beri üç kez Anayasa değişti;çünkü değişen ve gelişen şartlar böyle gerektirdi, ancak iç hizmet ve askeri ceza, dahası da ''anlayışlar'' ne kadar değişti.Bunları da konuşmalıyız.Demokrasilerde lobicilik ve dernekçilik,yasal olarakta iletişim ve uzlaşma biçimi olarak benimsenmiştir.TSK'mızın kurum olarak daha da ileriye taşınması için bunların konuşulması gereklidir.Saygılar.
 
 

Yazan tedbir33
15-11-2009 19:21,
 
İLK İCRAATINIZ HAYIRLI OLSUN..
Sayın Gürpınar... 
Huyum kurusun. Yazarken, yazdıklarım övgü değil yergiyse, konunun ucu birine dokunacaksa, polemik yaratmamak adına, adı geçenin kendisi karşımda olmadığı için ismini açık açık belirtmeyi pek sevmem. Sizin İzmir'de TEMAD yönetimine girmeniz üzerine, birileri 500 km uzakta, konuşmaya pek uygun olmayan bir ortamda beni çevirdi, alaycı ve pek sempatik olmayan bir tavırla "Ersen Gürpınar çok vatan kurtarıyordu, şimdi TEMAD yönetiminde de kurtarsın da görelim" dedi. Konuyu fazla uzatamamıştım. Anlattıklarınız TEMAD yöneticisi olarak icraata başlangıç için fena sayılmaz. Ziyaretinizle ilgili merak ettiğim bir konu var. Konuştuğunuz sayın general ziyaret sonunda özellikle sizin "gözlerinizin içine bakarak, ellerinizi hararetle" sıktı mı? Değilse ilk icraatınızın sonucu fiyasko demektir...
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >