cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

ONUR YÜRÜYÜŞÜ'NÜN ARDINDAN PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Pazartesi, 19 Ekim 2009 )
 

17ekim2009_15.jpg
T
oprağa düşen yağmurdan sonra filizlenen tohum gibi bu sitenin kuruluşundan sonra onur mücadele ormanındaki fidanlarımıza her gün yenileri ekleniyor...

Yıllardır susan, susturulan toplumumuz 'KRAL ÇIPLAK' gerçeğinin ışığında sorgulamaya eleştirmeye başladı. Bundan rahatsızlık duyulmasını bekliyorduk, ama bu rahatsızlığın kendi bünyemizde oluşmasını kişisel hesaplara kurban edilmeye çalışılmasını  ne yazık ki anlayamıyoruz. Toplumumuz bu kişileri gönlünde değerlendirip not ediyor ve son bulmasını arzuluyor.

Sürekli vurguladığımız gibi "TEMAD BİZİM YASAL TEMSİLCİMİZDİR",  ama bizi temsille görevli yöneticilerimiz  birikimleri ve politikaları ile bu zümreyi temsil edemediklerini kanıtladılar. Üstelik bunun telaşı ile başarısızlıklarını gizlemek adına yapılan her çalışmayı verilen her desteği negatif yönde algılama ve engelleme  yanılgısına düştüler.

Önyargılar sonucu oluşan sosyal, ekonomik ve insan haysiyetini zedeleyen sorunlarımıza çözüm bulmak için gayret eden, mücadeleye destek veren arkadaşlarımız 'HAKSIZLIKLARA RAZI OLMAK, HAKSIZLIK KADAR SUÇTUR' diyerek Assubay onur mücadelesini başlatmışlardır.

Bu sitenin  üyelerinin girişimi ve maddi desteği ile SABAH gazetesine verilen ilan ile kamuoyu ve ilgililere haksızlıklar karşısında artık susmayacağımızı deklare ettik.

Daha önceki yıllarda "Ben bu haksızlıkları içime sindiremiyorum, AMASYA’dan ANKARA’ya protesto yürüyüşü gerçekleştirmek istiyorum" diyerek TEMAD Yönetimine başvuran ve olumsuz yanıt alan Sn.Tuncer KÜÇÜK meslektaşımız, bu kez desteği bizlerden talep etmiştir . TEMAD Yönetimine yaptığımız çağrılar yanıtsız kalınca arkadaşımızın yürüyüşüne bizler destek verdik.

Yürüyüş başladığı zaman "YÜREĞİNİN HER ATIŞINDA ARKADAŞIMIZIN AYAK SESLERİNİ DUYANLAR, BU YÜRÜYÜŞÜN DESTEKÇİLERİ VE SAHİPLERİDİR", dememize rağmen bırakın desteği köstek olanlar oldu !

Arkadaşımızın Assubay olmayıp ordudan tart edildiği,  eşi ile sorunlar yaşadığı, kendisini reklam için bizlerin yürüyüşe zorladığı, gayenin para toplamak olduğu ,  yürüyüş finalinde olaylar çıkarılacağı, gibi kasıtli söylentiler çıkarıldı !  Hatta yürüyüş sırasında TEMAD Amasya Yönetimi, arkadaşımızın moralini olumsuz etkilemek adına,  arkadaşımızı yolda arayarak ihraç edildiğini bildirdi...
Bizler yürüyüşün finalini  özellikle TEMAD kuruluş yıldönümü törenlerine denk getirmek için gayret gösterdik. Arkadaşımızı engellere rağmen Anıtpark’ta karşılayarak,TEMAD Anıtkabir törenlerine iştirak ettik, ama şimdi gözünü kapatıp  arkadaşımızın TEMAD kokteyline katılmasını hayal  ettiğini söyleyenler, gönüllerini de kapattıklarını bu arkadaşımızı bir tek kişi ile bile olsa karşılamadıklarını, TEMAD  üyeliğinden ihraç ettiklerini unutuyor ve tören sonrası arkadaşımızla sohbet etmek, duygularını paylaşmak isteyen arkadaşlarımızın (kılık,kıyafet sorunu nedeniyle ) öğretmen evini seçmelerini  saptırarak "Tuncer KÜÇÜK bizlerden kaçırıldı", hatta "Anıtkabir törenlerine katılmadı" diyecek kadar basitleşiyorlar !..
Bu arkadaşımızın yürüyüş başlangıç gününde MERZİFON’da gözaltına alındığını öğrendiğim zaman hissettiklerimi tahmin ederek benimle paylaştığınızı biliyorum.  Başlamadan bitmesini arzu edenlerin oyunlarını bozmak için ne yapabilirim heyecanı ile arkadaşımızı uğurlamak için Merzifona gelen YENİ OLUŞUM grubundan  arkadaşlarımla irtibat kurdum; "BİR TUNCER GÖZALTINDA ON TÜNCER YÜRÜYOR diye siz lütfen başlayın, bu hepimizin davası ben arkadaşlarımla görüşmeler yaptım gönüllülerle yürüyüşü Tuncer kardeşimin sorunu çözülünceye kadar devam ettirmek üzere yola çıkacağım" dedim, kabul görmedi; kendi değerlendirmeleridir saygı ile karşıladım ve bunu genelle  paylaşmadığım gibi bundan haberdar olanların eleştirilerinin yayınlanmaması için gayret gösterdim,hatta bu yüzden bana mesajımı traşlama veya sansürleme hakkınız yok diye sitem eden arkadaşlarım oldu isterseniz isimlerini verebirim

Bu iyi niyet ve yürüyüşün tüm topluma mal edilmesi gayretlerime rağmen; Bu arkadaşlarımın beni tarikat lideri gibi davranmakla ve kendilerini talimat verilince yürüyecek "
KURŞUN ASKERLER" olarak düşünmekle suçlaramarını  ve gerçekleri bilmelerine karşın TEMAD kokteyline  katılmama gerekçelerimizi  göz ardı ederek farklı yorumlar yapmalarını üzüntü ile karşıladım...

Bu yürüyüş TEMAD basın açıklamasından da, kuruluş yıldönümü etkinliklerinden de çok ses getirmiş mahalli basın, internet sitelerinin yanı sıra  HÜRRİYET-SABAH-KANAL TÜRK-CNN TÜRK ulusal basınında yer almış gayesine ulaşmıştır. Bu yürekli meslektaşımızı  bir kez daha kutluyorum.

Bu yürüyüşe "biz yapamadık, başkaları yapıyor,  yıpranırız" diye köstek olmaya çalışanlar buna mukabil o eylem bireysel ise "ben kurumsal temsilci olarak İZMİR’den ANKARA’ya yürüyeceğim. Bunu destekleyin ve yürüyüş sonunda ses getirecek eylemlerin devamını sağlayın" diyen bir başka cesur yürek BALÇOVA şube başkanı Sn.Faruk Özeren ve İzmir şubelerine destek verme cesaretini gösteremeyen Gn.Mrk. Yönetimine, kokteyle katılan Sn.Genelkurmay Başkanı' mız  "siz STK olarak eylemler yapın, biz sizi destekleriz" sözü,  umarız yüzlerinin kızarmasına, ders almalarına ve bizlerin temsilcisi olduklarını hatırlamalarına vesile olur...
Bu yürüyüşte maddi ve manevi desteğini esirgemeyen başta ANKARA PLATFORMU -TEMAD Merzifon üyeleri olmak üzere tüm meslektaşlarıma teşekkür ve minnettarlığımı sunuyorum.

Basın açıklamasında da belirttiğimiz gibi haklarımızı alıncaya kadar yasal her türlü mücadele ve eylemin içinde olup bunu gerçekleştireceklere maddi ve manevi desteğimizi sunacağız.

YAŞASIN ASSUBAY ONUR MÜCADELESİ VE ONA GÖNÜL VERENLER.

Saygılarımla.

NOT: Gönüllülük esasına göre katkıda bulunan arkadaşlarımızın listesi katılım payları ve yapılan harcamalar liste olarak hazırlanarak bilgilerine arz edilecektir.
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

19-10-2009 13:39 Ersen Gürpınar
19-10-2009 13:39. ..
Okunma Sayısı 1029    
Okuyucu yorumları (5)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (1 Oylama)

Yazan Besim
26-10-2009 23:27,
 
...
Sayın Gürpınar, bitmez tükenmez bir enerji ile bu davaya katkıda bulunuyorsunuz.Başarılarınızın devamını diliyorum.Selamlar,sevgiler.
 
 

Yazan bergamalı
20-10-2009 02:22,
 
BU ZİNCİR MUTLAKA KIRILACAK !..
Sayın Gürpınar; 
Onur Yürüyüşünü bizlere ilk başladığı günkü heyecanı ile aktaran yazınızdan dolayı teşekkür ederim,elinize sağlık. Haksızlıklara karşı susmak,haksızlığı kabul etmektir.Yıllardır önyargılar sonucu kasıtlı olarak mağdur edilen zümremiz, adalet ,eşitlik ve insan onuruna saygı gereği artık haklı taleplerini sitemiz vasıtasıyla etkili ve sürekli bir şekilde arar hale gelmiş ve yürekli olarak ortaya çıkan meslektaşlarımız tarafından uğratıldığımız haksızlıklar sorgulanmaya başlanmıştır. Sorgulamalarımız hiç kuşkumuz yok ki muhataplarımız tarafından dikkate alınacak, mücadelemiz uzun soluklu da olsa talep ettiğimiz sonuçları da mutlaka beraberinde getirecektir.Haklarımıza set çeken bu direnç zincirini mutlaka kıracağız!.. 
 
Sayın Tuncer Küçük'ün yaptığı "Onur Yürüyüşü", başarılamaması için kasıtlı olarak yapılan çeşitli engellere rağmen başarılması her şeyden önce başlı başına büyük bir ZAFER'dir. Kararlı birlik ve beraberliğe her türlü oyun ve entrika vız gelir, bundan sonra da gelecektir! Özverili kardeşimizin yaptığı bu onur yürüyüşünün etkili ve sürekli eylemler için TEMAD Yönetimi'ne de örnek teşkil etmesini bekliyorum,artık ok yaydan çıkmıştır.Seçimlerde mazlum zümremizin hakları için mücadele etmeye söz verip yönetime gelenler umarım bundan ders alacaklardır !.. 
 
Bu duygularımla beraber ; 
Büyük fedakârlık ve özveri ile Onur Yürüyüşünü talep edip gerçekleştiren,kendisi ile de tanışmaktan çok mutlu olduğum sevgili meslektaşımız,kardeşimiz sayın Tuncer Küçük'e minnet duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum. 
 
Yürüyüş fikrinden itibaren organizeyi sağlayıp kendisine her türlü desteği veren Sayın Ersen Gürpınar'a, 
Site Yönetimine,  
Maddi ve manevi destekte bulunup ayrıca meslektaşımızı adım adım takip edip bilgi akışını sağlayan Ankara Platform'una,  
Bu bilgileri sitemizden biz üyelerine günü gününe ve doyumsuz akıcılıkta aktaran Sayın Hüseyin Savcı'ya, 
Kendisine destek olan şube yönetimlerimize,  
Yürüyüşün başından sonuna kadar maddi ve manevi desteğini hiç bir zaman aksatmayan meslektaşlarımıza, 
Anıtpark'ta Onur Yürüyüşçümüzü karşılayan başta hanımefendiler olmak üzere çeşitli yerlerden destek verip, mutluluğu beraberce yaşayıp paylaşmak için gelen akabinde Anıtkabir'de TEMAD ile birlikte yerlerini alan tüm özverili arkadaşlarımıza, 
Onur Yürüyüşünü basından ilk duyuran başta Sayın Umur Talu'ya olmak üzere, sesimizi duyuran ulusal basın ve yürüyüş güzergah bölgelerindeki yerel basın'a, 
Kısaca bu yürüyüşe her türlü desteği veren adını saydığım ve sayamadığım (lütfen beni bağışlasınlar) tüm arkadaşlarımıza, 
Minnet ve teşekkürlerimi sunuyorum. 
Assubay onur mücadelesini amaç edinip hizmet edenlere selam olsun...
 
 

Yazan Dalkılıç
19-10-2009 22:27,
 
Sesimizi duyuranlara teşekkürler
Onur yürüyüşü devam ediyor. Devrem Tuncer KÜÇÜK'e ve sitemiz yönetimine,Sn.Ersen Gürpınar büyüğümüze destek verenlere teşekkür ediyorum iyiki varsınız. 
 
http://www.kayserimeydan.com/ haberdetay/1501-Emekli- astsubaydan-%EF%BF%BDonur%EF% BF%BD-yuruyusu.html
 
 

Yazan Necdet TÖRE
19-10-2009 18:13,
 
...
Assubay ONUR YÜRÜYÜŞÜNÜ her çeşit engellemelere karşı başarı ile bitiren meslekdaşımı canı yürekten kutluyorum. 
Bu yürüyüşe destek ve emek veren başta Ersen GÜRPINAR abimiz olmak üzere gönülden destekleyip yardımcı olan 
meslektaşlarıma şükranlarımı sunarım. 
Onur yürüyüşünü bireysel yaptığını bildirip destekelemeyen üyelikten ihraç ettiğini bildiren ama davet ettmediği KOKTEYL' 
e gelmediğini eleştiren TEMAD yönetimi hakkında yorumu sayın meslektaşlarıma bırakıyorum. 
Saygılarımla
 
 

Yazan TEKİN1977
19-10-2009 15:51,
 
Kutluyorum
Assubay onur mücadelesine gönül veren ve bu yolda destek veren herkesi kutluyorum.Sayın Tuncer KÜÇÜK bu zümre adına yollara düşüp dikkat çekmeye çalışan icraat yapan ilk kişi olarak tarihe geçmiştir,Tekrar yüreğine ve ayağına sağlık diyerek kendisini kutluyorum. 
Temad üyeliğinden ihraç edildiği bildirilen bir kişinin 25.yıl kutlamasına katılmaması çok doğaldır.Ne bekleniyordu yani ? Bakın kıyafet sorunları sebebiyle kendi adımıza kurulmuş orduevine bile giremedikten sonra...Temad destek vermedi,Temad üyelikten ihraç etti, sonra gel 25.yıl kokteyline katıl...Bunu beklemek kendine ters düşmek olur... 
Temad temsil ettiği zümrenin hak ve taleplerini kapalı meclis kapılarında değil de daha gerçekci eylemler düzenleyerek yapsa daha iyi olur...
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >