cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

ONUR YÜRÜYÜŞÜ PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Perşembe, 24 Eylül 2009 )
 

Saygıdeğer Meslektaşlarım ;

Y
ıllarca sustuk susturulduk. Bazen de kurumumuza saygımızdan "kol kırılır yen içinde kalır" dedik. Kurumları yıpratanlar,  haksızlıkları yazanlar değil, haksızlıkları yapanlardır gerçeğine rağmen sorunlarımızın istismarına izin vermedik. Ama bizim vatanseverlik duygularımız istismar edildi. Hangi adalet ve değer yargısı bu kadar ağır koşullarda görev yapan, sorumluluk alan Assubayları ilköğretim mezunu mehter takımı elemanı ile aynı dereceden göreve başlatır, sosyal ve ekonomik haksızlıklara uğramasına izin verir.
Biz imtiyaz talep etmiyoruz! Etseydik, zaten şimdiye kadar haksız talepte bulunduğumuzu dünyaya yayarlardı. O halde bu direnç neyin nesi? Bu önyargı ne zaman sona erecek? Bizim akan kanımızı, şaşal suyu mu zannediyorlar? Yoksa bizim Yunan ordusundan mı emekli olduğumuzumu düşünüyorlar?
Haksızlıklarımızı her platformda haykırıyoruz. Sonuç alıncaya kadar haykırmaya devam edeceğiz. Hakkımızı Hint'te de, Yemen'de de, okyanus ötesinde de AİHM'nde de olsa almaya kararlıyız. Ama istiyoruz ki, bunun onurunu uğrunda ölmeye yemin ettiğimiz kurumumuz yaşasın...

Bu sitenin düzenlediği kampanya ile, verilen gazete ilanıyla sessiz kalmayacağımızı kamuoyu ve ilgililere deklare ettik.


Yasal temsilcimiz TEMAD'ın etkin yasal eylemlerini beklerken biz de ferdi ve küçük gruplar olarak sesimizi eylemlerle duyuracağız!

İlk adımı yürekli bir kardeşim,  E.Asb. Sn. Tuncer KÜÇÜK gerçekleştirerek MERZİFON'DAN  ANKARA'YA yürüyecek. Gönlümüz onunla. Kendisine, yol güzergahındaki TEMAD şubelerinin ve arkadaşlarımızın manevi desteği vermelerini bekliyoruz . Bu arada arkadaşımızın çadır,sırt çantası gibi ihtiyaçlarını biz karşılayacağız. Katkıda bulunanları detayla bilgilendireceğiz. Katılmak isteyen arkadaşlarımız aşağıdaki arkadaşlarımıza engeç 25 EYLÜL tarihine kadar mesaj göndermelerini istirham ediyoruz.
Saygılarımla.
 
 
YÜRÜYÜŞ PROGRAMI :
 • 05 EKİM 2009 MERZİFON'DAN HAREKET
 • 07 EKİM 2009 ÇORUM
 • 10 EKİM 2009 SUNGURLU
 • 11 EKİM 2009 DELİCE
 • 13 EKİM 2009 BALIŞEYH
 • 14 EKİM 2009 KIRIKKALE
 • 15 EKİM 2009 ELMADAĞ
 • 16 EKİM 2009 MAMAK
 • 17 EKİM 2009 ANKARA  ( TEMAD KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE BULUNACAKTIR)
DESTEK İÇİN İRTİBAT KURULACAK ARKADAŞLAR
 • M.Emin Atılgan ( Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ) Tel 0505 395 77 27
 • Selçuk İÇER  ( Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ) Tel. 0543 475 36 00
 • Ersen GÜRPINAR ( Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ) Tel. 0536 508 74 43
 


yuruyus.jpg
ONUR YÜRÜYÜŞÜ

Bir çoğumuz onu tanımıyor. O  bir emekli Astsubay.


O'nu şahsen bizler de tanımıyoruz.


Emekli Astsubay kimliğini,


Zaten Genelkurmay da ilgililer de unutmuş!

 

O, elinde asası, gönlünde haksızlıklara isyan ile yürüyecek.


Göğsünde; "
Adalet,eşitlik ve insan onuruna saygı"

Sırtında; "
Assubaylar, ordunun kunta kintesi değil" yazısı

MERZİFON 'dan ANKARA’ ya, yaşına, sağlık sorununa rağmen yürüyecek

 

300 km., 300.000 metre, yüzbinlerce adım.


O, tek yürüyecek ama her adımda Ersen, Hasan, Halil, Ali, Emin, Yılmaz, Zeynep, Mustafa...


Yüzbinlerin  yürekleri, O'nunla birlikte.


Haksızlıklara isyanımız aynı nefeste


DEVAMI ..LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

15-09-2009 13:19 Ersen GÜRPINAR
15-09-2009 13:19. ..
Okunma Sayısı 7747    
Okuyucu yorumları (51)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (3 Oylamalar)

Yazan ramo44
13-10-2009 10:47,
 
ONURLU İNSANLAR ONURLU BİR ŞEKİLDE YÜRÜR
Sevgili kardeşimiz TUNCER KÜCÜK : 
Bu onurlu yürüşün süresince yanında olamadık belki, ama gönlümüz seninle ,kalbimiz seninle.Bu büyük camiada senin gibi Tuncer'ler, oldukça çok olduğunu bilmeni isterim. 
Senin yanında olduğumuzun hatırlatırken onur yürüyüşünün başarırılı bir şekilde bitmesi canı gönülden istiyor,saygılar sunuyorum. 
YOLUN VE YOLUMUZ AÇIK OLSUN.
 
 

Yazan salim
06-10-2009 10:14,
 
HEP BİRLİKTE
Değerli Meslektaşlarım. Sn.Tuncer KÜÇÜK arkadaşımızın yürüyüşünde geçecek illerdeki TEMAD Şubeleri harekete geçip onu karşılayarak sahip çıkmalıdır. 17 EKİM TEMAD kuruluş yıldönümde hep birlikte ANKARA'da hak arama mücadalemizi artarak devam etmeliyiz.Yürüyüşe destek olan tüm meslektaşlarımıza sevgi ve saygılar.  
SALİM ÖZDEM
 
 

Yazan Gürcan OĞUZHAN
06-10-2009 00:32,
 
...
Bu camiayı bu yollara mecbur kılanlar utansınlar. Yıllarca Vatan, Millet, Sakarya diye diye kandırdılar... Halâ da devam ediyorlar. Bizleri bekçi yapıp kendileri götürenler... Allah cezanızı versin !..
 
 

Yazan bekir
05-10-2009 19:13,
 
Daha Şimdiden
Evet değerli meslektaşım Tuncer Küçük,daha şimdiden başardın,artık daha büyük bir azim ve güçle 17 Ekim'de Ankara'da buluşmak üzere yolun açık olsun,Emekli Assubayların duaları,gönülleri seninle.
 
 

Yazan Ramazan TEKELİ
05-10-2009 18:28,
 
...
Değerli Arkadaşlarım, 
 
Ülkemizin gündemi gibi bizlerin gündeminde de hızlı gelişmeler olabiliyor. Bilindiği gibi Sn.Tuncer KÜÇÜK arkadaşımızın yürüyüşü elde olmayan nedenlerle % yüz başarıya ulaşmasa da, 1974 olaylarından bu güne bence önemli bir olaydır.  
 
Bu yürüyüşten hiç bir şey çıkmasa dahi, 2010 17 Ekim kuruluş yıldönümüne Türkiye ölçeğinde 83 şubeden gönül veren üyelerimizle yürüyerek, 17 Ekim TEMAD kuruluş yıldönümünde hep birlikte kucaklaşmanın başlangıcına temel teşkil edeceğine inanıyorum.  
 
Bundan sonra duyarlı arkadaşlarımızın farklı bölgelerden başlatacakları yürüyüşlere, Tuncer arkadaşımızın yürüyüşü örnek teşkil edecektir. Yürüyüşün başından itibaren destek olan Sn. Gürpınar ve Ankara platformu üyelerine teşekkürlerimi iletiyorum. 
Kendi kurumumuz ve yetkililerin Emekli Assubayların isteklerine bir an önce çözüm bulmalarını bekliyoruz. İsteklerimiz yerine getirilinceye kadar, her yıl 17 Ekim'de TEMAD'ın kuruluş tarihinde ANKARA'da olacak şekilde farklı bölgelerden yapılacak yürüyüşlerle hak arama mücadelemizin artarak devam ettirileceği bilinmelidir.  
 
Yürüyüşe destek olan tüm meslektaşlarımıza sevgi ve saygılar. 
 
Ramazan Tekeli
 
 

Yazan Cemil
05-10-2009 17:04,
 
Hak verilmez alınır...
Değerli meslektaşım Tuncer Küçük, tüm dünyada devrimlerin birinci ilkesi olan HAK VERİLMEZ ALINIR ilkesinin hayata geçirilmesini başlatıyor, değerli Ersen Gürpınar ağabeyimin de dediği gibi bu bir imtiyaz mücadelesi değil, hiç kimse Alay Komutanı, Tugay Komutanı, Ordu Komutanı olmaya çalışmıyor, ama yasalarla Astsubay statüsünün altında olan herkese sağlanan hakların Astsubaylara da sağlanmasını istiyoruz bu çok bir şey midir? Ve hangi adalete ne kadar güveneceğiz bu haksızlıklar bu Anayasa'ya aykırılıklar devam ettiği sürece...
 
 

Yazan miko62
05-10-2009 15:43,
 
...
Meslektaşım Sn.Tuncer KÜÇÜK hepimiz seninleyiz, yolun açık olsun.
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
02-10-2009 15:12,
 
Mutlaka başaracağız
Saygıdeğer Arkadaşlarım bu bireysel bir eylem gibi görünse de bu arkadaşımız "beni YAŞ kararı ile ordudan ayırdılar, hakkımı istiyorum" demiyorki; HEPİMİZ ADINA YÜRÜYOR! Bir kez daha kendisine teşekkür ediyorum, Allah kolaylık versin, ayaklarına gönlüne sağlık. MERZİFON'da bulunan Sn.Arif ASLAN arkadaşımız başından beri konu ile ilgilenip koordine ediyor, MERZİFON VE ÇORUM şubelerimiz kendisine gerekli desteği verecektir. Ankara'daki bazı arkadaşlarımız her etapta takip ve destek görevi yapacaklardır, kendilerine minnettarız. Yol güzergahındaki arkadaşlarımız belirtilen günlerde arkadaşımızı karşılayıp uğurlarlarsa moral açısından büyük değer olacaktır. Saygılarımla.
 
 

Yazan Arif ASLAN
02-10-2009 00:49,
 
...
TEMAD Çorum'a buradan çağrı yapıyorum.Lütfen TEMAD Merzifon'la irtibata geçiniz veya sizlerle irtibata geçecek bir telefon numarası bildiriniz.Böyle bir durumda TEMAD Çorum'a ulaşamazsak ,başka ne zaman ulaşacağız.Çorum'da Teröre lanet yürüyüşü düzenleyen TEMAD Çorum ,kendi meslektaşına destek vermemek için mi ulaşılmaz oluyor? Bu yazıyı okuyan Çorum'da yaşayan meslektaşlarımızdan destek bekliyoruz.Saygılarımla.
 
 

Yazan Parmenion
01-10-2009 23:23,
 
TEMAD Çorum'a ulaşamıyoruz !
Çorum İlimizde yaşayan emekli Assubay var mı, yok mu? İnanın ki çok merak ediyorum !
 
 

Yazan erolcinar@ttmail.com
28-09-2009 14:04,
 
Ben de Yanınızdayım.
Onurlu ve Kutsal Görev sonrası unutulmadınız be de yanınızdayım. Haberim olsun.
 
 

Yazan DAMAR
24-09-2009 10:27,
 
ONUR ADIMLARI
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin emekçi kesimi olan astsubaylar, yıllardır her konumda uğradığı eşitsizlik ve adaletsizlikler karşısında artan bir tepki vermeye başladı. Astsubaylar için yıllardır mücadele veren Emekli Astsubay Ersen Gürpınar... 
 
DİYE DEVAM EDİYOR YAZI... 
Sayın Umur Talu'ya binlerce TEŞEKKÜRLER... 
 
 

Yazan ancestor363
23-09-2009 21:16,
 
Yakışan bir karşılama, ağırlama ve uğurl
Bu onur yürüyüşünü en azından etrafımıza meslektaşlarımıza yerel ve ulusal basına duyurarak az da olsa katkıda bulunmalıyız. Özellikle yol güzergahındaki meslektaşlarımdan ve özellikle emeklilerimizden konuya ve onurlu emeklimize yakışan karşılama, ağırlama ve uğurlamayı yapmalarıdır.
 
 

Yazan janas
22-09-2009 22:50,
 
Onur,olmazsa olmazımdır.
Bayram da bitti,asıl işimize hız vermek şart oldu.Bu yürüyüş gerçekten onur yürüyüşü olup bundan başarılı,en önemlisi de onurlu çıkmak şarttır.Bu nedenle de organizasyon ve gereken maddiyat için kendi irademizle gönüllülük esasına göre; Maddi destekte bulunmak isteyen büyüklerim,olası küçüklerim için zaman daralmıştır.Başarı çalışanlar içindir.Emeksiz de yemek olmaz. 
Ben durumdan vazife çıkardım,onuruma ve yürüyüşüme sahip çıktım demeye de ihtiyacım yok.Onur,olmazsa olmazımdır. 
Her şey emekli büyüklerim için. 
 
 
 

Yazan fedai
20-09-2009 01:28,
 
...
Saygıdeğer dava Arkadaşlarım,Ramazan bayramınızı en iyi dileklerimle Kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim... 
Tuncerr KÜCÜK Kararlı yürüyecek,Niçin? Bizim için 300km,12 gün, Bu yürüyüşün ederi var; iKAMAL,İAŞE ,İBADE, YOL EMNİYETİ,SAĞLIK HİZMETLERİ V.S Bu yürüyüşü MEDYA duyurması lağzım ki hedefe ulaşalım, Yani maddi destege ihtiyaç var . onun için koordinatör arkadaşlarla temasa geçerek Maddi destek sağlayalım geri kalanı lafta kalır . alnımızın akı ile bu işte Başarı bekliyosak lütfen gereğini yapalım ve yardım sağlıyalım .Ben görevimi yaptım, hepinize Saygılar sunarım. 
 
 

Yazan Ramazan TEKELİ
19-09-2009 21:02,
 
BİZ DE ÖNEMSENMEK İSTİYORUZ.
Değerli meslektaşlarım, 
 
Tuncer KÜCÜK arkadaşımızın 2006 Aralık ayında yaptığı yürüyüş hava muhalefeti ve sağlık sorunu nedeniyle yarım kalmıştı. O tarihte Sn. Arif ASLAN arkadaşımızın haberdar etmesi temas kurup yardıma hazır olduğumuzu bildirmiştik. İnşallah bu sefer başarı ile sonuçlandırarak 17 EKİM'de Tuncer arkadaşımız ve tüm üyelerimizle Ankara'da kucaklaşarak ASSUBAY HAKLARININ VERİLMESİ AÇILIMININ meşalesine bir kıvılcım da biz yakarız. 
 
Son günlerde her önüne gelen bir açılım istiyor. Ülkesi için yüreğini koyan Assubayların bunu ne kadar hak ettiklerini kamuoyuna duyurarak, yüce milletimizle paylaşmak en tabi hakkımız olduğunu düşünüyorum. 
 
Ülkemizin hukuk düzeni içinde yasalara bağlı kalarak, Anayasanın eşitlik temelinde sadece emsallerimize karşı Assubaylara verilmeyen haklarımızın verilmesini talep ediyoruz. 9 defa af çıkarılan teröristlere ve 40 bin insanımızın katili İmralı canisine verilen değer kadar önemsenmek istiyoruz. 
 
Sn. Başbakanımız bir vatandaşımıza GİT ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANININ ÖNÜNDE OTURMA EYLEMİ YAP sözünden hareketle, bir gün gelecek 83 şubemizle hep birlikte ANKARA'YA yürüyerek sesimizi daha güçlü duyuracağız. 
 
Yürüyüşe maddi manevi destek olan tüm üyelerimize selam olsun.
 
 

Yazan tedbir33
19-09-2009 19:04,
 
EMPATİ
Değerli abimizin yapmaya karar verdiği eylem uzaktan küçükmüş gibi geliyor. Kendi kendime ben yapabilir miydim diye soruyorum. Cevabım bana kalsın. Sizler de kendi kendinize sorun bakalım ne cevap alacaksınız. "Bakanlık kapısında yatsa mıydık" diyen birilerinin tutumu ile karşılaştırırsanız, yapılan eylemizn büyüklüğünü daha iyi anlarsınz. Benim başka bir endişem bu meslektaşımızı sadece gönülden desteklemek yeterli mi, maddi olarak da yapılacak bir katkı varsa mümkün olduğunca meslektaşımızın yanında olmak gerekir diyorum...
 
 

Yazan ufukpamukcu
19-09-2009 11:39,
 
...
Saygıdeger Arkadaşımı tüm kalbimle destekliyor onu bu onurlu yürüyüşünde bizlerinde yanında olduğunu bilmesini istiyorum.İnşallah basın olaya yereterli ilgiyi gösterir.Canım kardeşime bu uzun yolculukda sağlık sihhat diliyorum.Camianın mübarek ramazan bayramınıda kutluyorum.Sizlere selam duruyorum.
 
 

Yazan lsayilgan
19-09-2009 11:19,
 
GURUR DUYARIM
SAYIN TUNCER KÜÇÜK ;  
 
BİR TÜRLÜ BAŞARAMADIĞIMIZ EYLEM HAREKETİ İÇİN, OKU YAYDAN ÇIKARTMA CESARETİNİZ İLE ÖNDER OLDUNUZ. UNUTMUŞ OLDUĞUMUZ İNANÇ VE KARARLILIK DUYGULARINI YENİDEN CANLANDIRDINIZ. KİLOMETRELERCE UZAKTA DA OLSAM, BİR KARDEŞİNİZ OLARAK ; YORGUN AMA GURURLU HER ADIMINIZDA OMUZUMLA EMİRLERİNİZDEYİM..  
 
SAYGILARIMLA...
 
 

Yazan lsayilgan
19-09-2009 11:06,
 
...
BU YÜRÜYÜŞ , OKUN YAYDAN ÇIKIŞDIR.. ONUR MÜCADELESİNİN BİR BAŞLANGICIDIR..  
 
SAYIN KÜÇÜK ; İYİ BİR ÖRNEK, BİR MEŞALE OLDUNUZ.. SİZDEN KİLOMETRELERCE UZAK DA OLSAM HER ADIMINIZDA SİZİNLE YÜRÜMEKTEN GURUR DUYACAĞIM.. 
 
SAYGILARIMLA...
 
 

Yazan fiesta73
18-09-2009 15:01,
 
Hep destek tam destek
Sayın Tuncer KÜÇÜK'ü tüm Astsubay sınıfı için yapacağı anlamlı yürüyüşü nedeniyle yürekten kutluyorum. Belki benim eksikliğim, bilemeyeceğim ama bu siteden henüz bu gün haberim oldu. Heyecanla üye oldum ve ilk iş olarak da destek amaçlı kendi haber sitemde www.egeguncel.net haber olarak "EMEKLİ BİR ASTSUBAY'IN ONUR YÜRÜYÜŞÜ " başlığı ile haber yaptım. Bundan sonra aynı emeller için elimden geldiğince katkı koymaya gayret göstereceğim. Saygılarımla. 
Abdullah ALTINEL.(E. Mu. Astsb.)
 
 

Yazan canbuluto
18-09-2009 11:26,
 
...
Değerli Ağabeyimizi ADANA'dan selamlıyor ve şimdiden tebrik etmek, ellerinden öpmek istiyorum. Kavgayla değil gayretle engelleri adım adım aşmak gerektiğini söyleyen bu yürüyüşe son günlerde ne kadar ihtiyacımız vardı.  
 
Selam sana ve senin gibi elini taşın altına koyanlara, Selam sana ihtiyar delikanlı. Var ol..Uzun yaşa....
 
 

Yazan Aydınlık
18-09-2009 10:15,
 
HER ADIMIN ADI "ONUR"
Sevgili meslekdaşımız Sn.Tuncer KÜÇÜK'ün sadece kendi özgür iradesiyle hiçbir örgütlenme alt yapısı olmadan Assubayların yıllardır sistemden dışlanmasına,haklarının arsızca ve gayriinsani gaspedilmesine,emekliliklerind e bile ekonomik yönden mağdur olmalarına karşı başlattığı onur ve bizde varız yürüyüşü Assubayların artık bu kötü ve haksız duruma dur demenin demokratik ve insanca ifadesidir. 
Hep bastırıldık,korkutulduk,sindir ildik,sicille,ordudan atılmayla,hapisle tehdit edildik.Assubayların çektiği stres ve sıkıntıyı,ezayı Türkiye'de hiçbir sınıf,kesim,grup çekmemiştir.Şimdiye kadar kamuoyununda darbelerle korkutulması,sindirilmesi bu gerçeğin kamuoyuna yansımasına ve tartışılmasına engel oldu.Ancak şimdi hiçbir şey eskisi gibi değil ve olmayacaktır.Her zaman olduğu gibi tekrar ediyorum.Sorun onlar için vatan,millet,sakarya,Cumhuriye t,Laiklik,Bayrak,Kur' an,ezan,Milliyetçilik gibi toplum değerlerinin elden gitmesi değil,Türkiye ve ordu üzerindeki (Assubaylar üzerindeki) tahakkümlerinin,saltanatlarını n sorgulanarak insan hakları üzerinden tartışma zemini bulmasıdır.Bunun için sonuna kadar entrika ve kendilerince çalışmalarını(darbelerle elde etttikleri imtiyaz ve ayrıcalıklarını)her ne pahasına olursa olsun sürdüreceklerdir.Ancak korkunun ecele faydası olmadığı gibi bu ülkede insan odaklı değişim sürecine hiçbir güç engel olamayacaktır. 
Sevgili meslekdaşım attığın o her adım bizleri ve bu ülkeyi onur diyarına biraz daha yaklaştıracaktır.YOLUN AÇIK OLSUN!!Gerçek Cumhuriyetin ve Atatürkçülüğün ve Demokrasinin bu güzelim ülkemize bir daha hiç gitmemek üzere yerleşmesini dilerim.Tüm ilgili ve duyarlı meslekdaşlarıma saygılar ve sevgiler,... :)
 
 

Yazan Halil Yaz
17-09-2009 23:57,
 
...
Bu arkadaşımızı kutlarım.Hiç bir yerden ve kimseden destek görmeksizin bu zorlu ve onurlu yürüyüşe çıktı.Bu arkadaşımızı bu yolda yalnız bırakmamalı,o bölgedeki arkadaşlara özellikle görev oldu.Kolay gelsin. Her adımında ömrüne bereket olsun.
 
 

Yazan abdullahektik
17-09-2009 22:09,
 
.....
DEĞERLİ MESLEKTAŞIM,ATACAĞIN HER ADIMDA YORGUN YÜREĞİM SENİNLE OLACAK.DESTEK VEREN TÜM MESLEKTAŞLARIMA SEVGİ VE SAYGILARIMLA. 
NE MUTLU, YÜREĞİ ASSUBAY SEVDASIYLA ATANLARA.
 
 

Yazan DENİS
17-09-2009 17:51,
 
Küçük subayın büyük adımları
Değerli meslektaşımı bütün kalbimle destekliyor,onun adımlarının ülkemiz genelinde çoğalarak ses getirmesini temenni ediyorum. Gönlüm Türkiye'mizin tüm il/ilçe'lerinde bulunan emekli Assubay'ların da birlik ve beraberlik içersinde bu yürüyüşe iştirak ederek ANKARA'da tek vücut olarak EMEKLİ ASSUBAY'ların gücünü göstermeleridir.En azından ANKARA'da toplanarak destek verelim. 
Yüce TANRI onun ayaklarına güç, bedenine sağlık versin.
 
 

Yazan Arif ASLAN
17-09-2009 17:09,
 
...
Onur Yürüyüşünün başlama noktası olan MERZİFON'da ,değerli arkadaşımız Tuncer KÜÇÜK , en iyi şekilde ağırlanacak ve en iyi şekilde uğurlanacaktır. Her türlü destek noksansız bir şekilde yapılacaktır.
 
 

Yazan Ender Özkan
17-09-2009 16:28,
 
KIVILCIM,MEŞALE OLMALI !
Değerli Arkadaşlarım, 
Sayın Tuncer Küçük meslektaşımızın bireysel eylemine,bir kıvılcım olarak bakarsak,bizler yanındaki kuru otlar gibi tutuşarak meşale olmalıyız.Arkadaşımızın eylemine destek eylemleri düzenleyebiliriz.Örneğin, 
İzmir'den,Ankara'ya bayrak yarışı tarzında,bir grup İzmir-uşak;diğer bir grup Uşak-Afyon,final Ankara yürüyüşü düzenlenebilir. 
Ya da İzmir,İstanbul,Antalya gibi şehirlerin merkezlerine kurulacak destek çadırlarında,yürüyüşün başından,bitişine kadar(kamuoyunu aydınlatmak adına)bildiri dağıtabiliriz. 
Yasal izin gerekli ise,araştırıp alınabilecek zamana sahibiz.İyi bir organizasyonla,arkadaşımızın çaktığı kıvılcımı,meşaleye dönüştürebiliriz. 
Ben kendi adıma, yapılabilecek her eylemin içinde olmaya SÖZ VERİYORUM.
 
 

Yazan Yolcu
17-09-2009 16:04,
 
BİZE ULAŞIN DİYEN TV.ULAŞALIM
Bütün ''Bize ulaşın ''diye Tlf. ve e-mail adresini veren yazılı ve görsel basına ulaşmaya ve ''Bu onurlu yürüyüşü'' duyurmaya çalışıyorum.TEMAD'ın basın açıklaması ile birlikte ses getireceğine inanıyorum.Yapılan hiçbir eylem sonuçsuz kalmaz. 
Bütün meslektaşlarıma saygılarımla.
 
 

Yazan Yükselen Ses
17-09-2009 14:47,
 
BASIN BİLGİLENDİRİLİYOR.
BESİM BEY KONUNUN ÖNEMİNE BİNAEN BASIN VE YAYIN KURULUŞLARI İSTANBUL'DAN BİZLER TARAFINDAN BİLGİLENDİRİLİYOR..Saygı ve selamlar.
 
 

Yazan Besim
17-09-2009 14:25,
 
ACİL
Acil olarak MEDYA ile irtibat kurulup TUNCER kardeşimiz desteklenmelidir.Selamlar,sevg iler.
 
 

Yazan yamac45
17-09-2009 13:26,
 
...
Sayın büyüklerim ve silah arkadaşlarım, burası sadece emekli Assubay abilerimizin sitesi değil; burası tüm bu davaya gönül vermiş Assubayların sitesi, lütfen görevdeki Assubaylar dahil tam kadro iştirak etmeliyiz maddi ve manevi olarak bu onurlu harekete.
 
 

Yazan Ersen Gürpınar
17-09-2009 12:28,
 
AÇIKLAMA
Saygıdeğer Arkadaşlarım  
Her adımında bizim yüreğimizin sesi duyulacak bu yürüyüşün başka hiçbir amacı olamaz bunu düşünmek onursuzluktur.  
Ne yürüyüşü yapan arkadaşlarımız ne de bizlerin böyle bir konuyu istismar etmesi düşünülemez.  
Sitemizin bütçesi yoktur, tüzel kişiliği olmadığı için yardım toplama yetkisi yoktur bunun bilincindeyiz. Yüreğini bu işe koyan arkadaşımızın bir de aile bütçesinden masrafları üstlenmesi haksızlık olacağı için kendisine destek sözünü arkadaşlarımızla istişare ederek kendisi talep etmemesine rağmen biz verdik ! 
Maddi destek gönüllülük esasına göre kendi aramızda özel dayanışma ile halledilecek ve destek verenlere liste halinde ve yapılan harcamaların belgeleri ile duyurulacaktır. Hepimizin manevi desteğini arkadaşımızın yanında olacaktır. 
YURÜYÜŞ GÜZERGAHINDA BULUNAN ARKADAŞLARIMIZ DA DESTEK İÇİN BİZİMLE LÜTFEN İRTİBAT KURSUNLAR.  
Yürüyüşün bitim tarihi özellikle TEMAD'ın kuruluş yıldönümü olan 17 EKİM olarak planlanmıştır.  
TEMAD YÖNETİMİ BU ORGANİZASYONU YAPMAYI KABUL EDERSE ARKADAŞIN TELEFONUNU ADRESİNİ KENDİLERİNE VERİR DESTEKLERİMİZİ SUNARIZ . Saygılarımla. 
 
NOT .DEĞERLİ ARKADAŞLARIM SİTEMİZİN YARDIM TOPLAMA YETKİSİNİN OLMADIĞINI SİZLERE ARZETMİŞTİK ,ARKADAŞIMIZ İÇİN DESTEK TAMAMEN GÖNÜLLÜLÜK ESASINA DAYANDIĞI İÇİN BUNU GENELE YAZMADIK DİLEYENLERİN İLGİLİ ARKADAŞLARA KENDİLERİNİN MÜRACAATINI İSTİRHAM ETTİK ANCAK BAZI ARKADAŞLARIMIZ İYİ NİYETLE BU KONUYU MESAJ GRUBLARINA İLETTİKLERİNİ ÖĞRENDİK BU MESAJLARIN SİTE YÖNETİMİ İLE İLGİSİ YOKTUR DEĞERLENDİRMENİZİ BUNA GÖRE YAPMANIZI İSTİRHAM EDERİZ
 
 

Yazan memet
17-09-2009 11:40,
 
...
DEĞERLİ MESLEKTAŞIM ERSEN GÜRPINAR.TEMAD İÇİN YAPTIKLARINIZ HER ZAMAN TAKDİR İLE KARŞILANMIŞTIR.GÖNÜL İSTER Kİ TEMAD'IMIZIN SAYGIDEĞER YETKİLİLERİ DE BİR GÜN SİZİ ANLAR BİR TEŞEKKÜR EDER, GERÇİ SİZİN BUNA İHTİYACINIZ YOKTUR.BEN DE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIM, GEREK MADDİ GEREKSE MANEVİ ANLAMDA.BASINLA İLGİSİ OLAN ARKADAŞLARIMIZI DA DEVREYE SOKMAK LAZIM, FOÇA BAŞKANI'MIZIN KANAL D İLE YAKIN DOSTLUĞU VAR. CÜNEYT BEY ASSUBAY ÇOCUĞU VS. BU ARADA DA GENEL MERKEZ KIŞ UYKUSUNDAN UYANIR DESTEK OLURSA YÖNETİM OLARAK YANINDA YER ALIRSA YARARLI OLUR, AMA OLACAĞINI ZANNETMİYORUM, SAYGILARIMLA.
 
 

Yazan Necdet TÖRE
17-09-2009 02:29,
 
...
Saygıdeğer Meslektaşımı yürekten destekliyorum.Saygılarımla.
 
 

Yazan bergamalı
17-09-2009 01:34,
 
EN ANLAMLISI VE EN BEDELLİSİ !
Saygıdeğer Arkadaşlarım, 
Yıllardır bizlere karşı planlı olarak yapılan adaletsizlikleri,haksızlıkları artık susmayarak her platformda çeşitli şekillerde dile getirip haklı taleplerimizi almak için mücadele ediyoruz.Sayın Küçük'ün yaptığı bu "Onur Yürüyüşü" bu adaletsizlikleri haykırmanın en anlamlısı ve belki de en bedellisidir ! 
 
En bedellisidir;çünkü her şeyden önce bu yaşlarda az çok sağlık sorunlarımız varken canını hiçe sayarak (çalışırken de hiçe saydığımız gibi) bu yürüyüşe karar verip başlamak yürek ister,fedakarlık,özveri ister; arkadaşımızın bu onur yürüyüşünde gönlümüz kendisiyle beraberdir; maddi ve manevi olarak şahsım olarak her türlü katkıyı yapmaya da hazır olduğumu belirtiyorum. 
 
Yorumda bulunan arkadaşlarımızın da maddi ve manevi destekleri de taktire şayandır.Bu onur yürüyüşünü Assubay olup da (veya emeklisi) desteklemeyecek, başka yönlere çekebilecek bir meslektaşımız var mıdır acaba? Arkadaşımızın yürüyüşü boyunca tüm yol boylarında ve yerleşim yerlerinde meslektaşlarımızın yoğun katılımla her türlü gerekli desteği vereceklerinden en küçük bir kuşkum yoktur. Umarım desteğe derneğimiz de katılır ! 
Assubay onur mücadelesine katkı verenlere selam olsun. 
 
Sayın Gürpınar'a da bizlere bu yürüyüşü duyurduğu ve katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. 
 
Sayın Tuncer Küçük; sizi de bu anlamlı kararınızdan dolayı tebrik ediyor, kolaylıklar ve başarılar diliyorum.Yüreğimiz seninle... 
Saygılarımla.
 
 

Yazan denizci
17-09-2009 00:37,
 
Emekli Assubayların Hak arayışı açılımı
Değerli Dostlar,  
Sayın Tuncer KÜÇÜK arkadaşımıza yaptığı bu anlamlı 2'nci yürüyüşünde başarılar diliyorum.  
Her zaman da manen ve madden yanında olmaya hazırım. 
Son dönemlerde başlatılan açılımlara karşı bunun da Emekli Assubaylar Hak,Hukuk, Onur ve Gurur arayışı açılımı olduğunu söylemek herhalde daha doğru olacaktır. 
Bu yürüyüşe her il'den, ilçe'den Ankara'da buluşmak için, başta TEMAD ve TEMAD Derneklerimiz olmak üzere katkı sağlamalıdırlar. 
TEMAD Başkanı ve Yönetim Kurulu, 84 TEMAD İl, İlçe Başkanları ile birlikte,TEMAD'ın yapmayı düşündüğü Basın açıklamasının bu yürüyüşün  
nihayetinde ANITKABİR'DE veya MECLİS önünde yapılmasının en doğru bir iş olacağını değerlendiriyorum. 
 
 
Mesut MAVİTUNA 
(E) Dz.Assubayı
 
 

Yazan veysel ÇETİNER
17-09-2009 00:20,
 
...
Yolunuz şimdiden açık olsun, meşaleyi yaktınız tüm emekli Astsubaylara hayırlı olsun. Tek korkum TEMAD Genel Merkezi bu yürüyüşü de ferdi bir yürüyüşdür, bir beklentisi vardır diye açıklama yapmasa bari.
 
 

Yazan janas
16-09-2009 23:42,
 
...
Tuncer KÜÇÜK büyüğüm geçen senede sağlığını hiçe sayarak bu eyleme başlamış kararlı ve onurlu bir E.Asb.olarak yine yollara düşecek.Ama bu sefer daha organize destek mevcut.O zaman olduğu gibi yine yanında olmak zorundayız.Tabiki de yanındayız.Güzergahta olmamama rağmen katkı sunmaya çalışacağım. 
 
Kendisine onur yolunda başarı dilerken, hak alma yolunda bu önemli yolu sağlıklı olarak bitirmesini diliyorum. 
 
Tuncer KÜÇÜK yürüyorsa, ben de Takipteyim.
 
 

Yazan Özer 84
16-09-2009 23:18,
 
SONUNA KADAR DESTEK
Sn. Tuncer KÜÇÜK meslektaşımıza sonuna kadar destek diyorum. Tüm meslektaşlarımı destek olmaya davet ediyorum. Bu kadar fedakar bir meslektaşımıza biraz olsun vefa gösterelim. 
Saygılarımla.
 
 

Yazan atilla abaylı
16-09-2009 23:13,
 
TÜM ARKADALARA GÖREV VAR
HAYDİ ,BAŞLAMAK YARI YARIYA BİTİRMEK DEMEKTİR,İLK KIVILCIM İLK ATEŞ BU İŞ BAŞARILACAKTIR. 
 
SELAM OLSUN ASSUBAY SEVDALILARINA. 
 
ATİLLA ABAYLI-İZMİR
 
 

Yazan Tayyar
16-09-2009 22:09,
 
...
Emeklinin (Emeğin) Destanı 
 
Bana öyle gelir ki; boşa kürek sallarız.  
Mektupların hepsini, yanlış yere yollarız.  
 
Hâlbuki hep; birlikten kuvvet doğar deriz de,  
Tek tek gider yüzmeye, boğuluruz denizde.  
 
Benlik girmiş damara, çıkarana aşk olsun,  
Hep omuza basarlar, çıktığı yer köşk olsun.  
 
Güç bendedir, kanun ben; uygularım haliyle,  
Uğraşacak vakit yok, ne Ali ne Veli'yle.  
 
Ben hayatı yaşarım, bana nedir başkası.  
Bilmezler ki yok artık bu işlerin şakası  
 
Devletime şan olsun, yaşasın hünkârlarım.  
Pekâlâ ne olacak, sefil cefakarlarım?  
 
Adalet; bir devletin en önemli ayağı,  
Hep kendinize mi bu, maaş artış kıyağı?  
 
Bizler ulufe değil, hak olanı isteriz  
Engel ise kanunlar, tez düzeltilsin deriz.  
 
Kendimizi vatanın; öz evladı sayarız.  
Söz konusu vatansa, canımızı koyarız.  
 
Amma& Ne yalan deyim, buruktur yüreğimiz  
Çökmeye çok az kaldı; evimiz, direğimiz.  
 
'Dilenci' sanmayın ha alın teri akıttık.  
Başkası hak ettiyse, fazlasıyla hak ettik.  
 
Duymayanlar da duysun, şu şekilde bir söz var:  
Biri yer biri bakar, kıyamet ondan kopar  
 
 
(2009/7/Konya)  
 
Tayyar Yıldırım 
 
 
 
 
 
 
------------------------------ ------------------------------ -------------------- 
Bu şiirin hikayesi:  
 
Bazı haller vardır ki, ismini koyamazsınız. Açıkça diyemezsiniz. Tam ağzınızdan çıkacak gibi olur, yutkunuverirsiniz. İçinize bir ok saplanır. Yersiniz kendinizi. Haykırasınız gelir, bu defa da; 'deli' diye tutup götürmelerinden çekinirsiniz...  
 
Ama sesinizi salıvermenin bir başka yolu da var elbet...Şiirler... Şiirlere sarılırsınz hemen. İşte bu rahatlatır sizi bir nebze...  
 
Ben de biraz rahatlamış hissediyorum kendimi şu an.  
 
Halbuki benim rahatlamamdan dolayı başkası rahatsız oluyor.  
 
Buyrun...! Ben rahatlayınca rahatsız olanlar...!  
 
Şimdi ben rahatladım.  
 
Siz de yapın gereğini...
 
 

Yazan AHMET OZTAS
16-09-2009 19:24,
 
KALBİMİZ SENİNLE BİRLİKTE
Yolun şimdiden açık olsun hemşerim ve sayın meslektaşım. Tüm kalbimizle seni destekliyoruz. TEMAD MERZİFON ve ÇORUM şubelerimize büyük görev düşüyor.
 
 

Yazan tefar
16-09-2009 18:04,
 
...
Yılmadan yapmamız gereken eylemlere doğru yelken açmamız, yıllardır bilerek unutulan ve bastırılan,kunta kinteler için,hayırlı olsun daima yanında olacağız. 
Yasal zorluklara rağmen.
 
 

Yazan tedbir33
16-09-2009 17:55,
 
NE YAPILABİLİR..
TEMAD benim tanıdığım TEMAD ise sorulduğunda, her zaman olduğu gibi, bu kişinin benimle ilgisi sadece adının başıdır ki "T" harfi kadardır, bu kişinin bizimle ilgisi yoktur, deyip bu meslektaşımıza sahip çıkmayacak uzak duracaktır. Benim samimi sorum ise, bu meslektaşımıza nasıl destek verebiliriz, bu meslektaşımızın en iyi şekilde sorunlarımızı anlatmasına, sesimizi duyurmasına nasıl katkıda bulunabiliriz. Teker teker veya toplu olarak, şu şekilde davranabiliriz, davranalım diye bir yol belirleyebilir miyiz? Yoksa bu meslektaşımız bireysel olarak bu işi gerçekleştirmeye karar vermiş...
 
 

Yazan Mustafa Savaş EVRAN
16-09-2009 16:54,
 
İŞTE BU !
Sn.Ersen GÜRPINAR klasiğini en içten duygularla alkışlıyorum. Sn.Tuncer KÜÇÜK ,maddi ve manevi her koşulda yanınızdayım.Gönülden destekliyorum ve yeni bir umutla bu işe emek verenleri saygı ile selamlıyorum.
 
 

Yazan Yükselen Ses
16-09-2009 16:50,
 
BU BİR GÖREVDİR !!!
Değerli Dava Arkadaşlarım çok önemli ve hassas bir konu, bu meslektaşımıza TEK BAŞINA YAPACAĞI ŞEREFLİ VE BİR O KADARDA ZOR EYLEMDE , HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEK BOYNUMUZUN BORCUDUR, " ŞEREFİMİZDİR,NAMUSUMUZDUR " BİZLER BU SİTEDE ONUR MÜCADELESİ YAPIYORUZ, EĞER GEREKLİ DESTEĞİ VEREMEYECEKSEK BU SİTEYİ KAPATALIM,ONUR VE GURURUMUZU DA BURADA BIRAKIP ÇEKİP GİDELİM YÜZÜMÜZÜN KARASIYLA !.. SİTEMİZDE NEDEN EYLEM YAPMIYORUZ DİYE GECE GÜNDÜZ YAZIYORUZ İŞTE EYLEM,HAKSIZLIĞA BAŞ KALDIRI, BİZLER DE BU EYLEMİN İÇERİSİNDEYİZ HER TÜRLÜ DESTEĞİ BU DÜŞÜNCE ÇERÇEVESİNDE VERMELİYİZ. SN.TUNCER KÜÇÜK ARKASINDA BU GÜCÜN OLDUĞUNU BİLMELİDİR,BU GÜCÜ SAĞLAMAK MECBURİYETİNDEYİZ.BU BİR GÖREVDİR, HİÇ BİRİMİZ DESTEK VERMEKTEN KAÇMA HAKKINA SAHİP DEĞİLİZ.TOPU TANKI NASIL YÜRÜTTÜYSEK TUNCER KARDEŞİMİZİ DE AYNI AZİMLE YÜRÜTECEĞİZ. SN.TUNCER KÜÇÜK'ÜN KENDİMİZ OLDUĞUNU ,EŞ VE ÇOCUKLARININ BİZLERİN EŞ VE ÇOCUKLARI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜP ONUN YERİNE KENDİMİZİ KOYMALIYIZ.MÜCADELENİN İLK ADIMI ATILMAKTADIR GURUR DUYALIM, DESTEKLERİMİZLE DE GURUR DUYURALIM.ŞİMDİ GÖREV ZAMANI...BİZ İSTANBUL'DAN BASINI BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARINI BAŞLATTIK.DAVAMIZ İÇİN EL ELE KOL KOLA OMUZ OMUZA TEK YUMRUK OLMA VE GÜCÜMÜZÜ GÖSTERME ZAMANIDIR... 
Saygılarımla.
 
 

Yazan DAMAR
16-09-2009 16:36,
 
HELAL OLSUN...
ULUSAL VE YEREL BASIN'DA HABER OLARAK ÇIKMASI İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPMAYA SÖZ VERİYORUM...ONUR YÜRÜYÜŞÜNE HERKESİ MADDİ VE MANEVİ DESTEK OLMAYA DAVET EDİYORUM...
 
 

Yazan Mithat Türetken
16-09-2009 16:14,
 
Yüreğim sizinle
İşte Sn.Ersen Gürpınar klasiği ve farkı, tebrikler kardeşim, Yüreğine ayağına sağlık Sn.Tuncer Küçük kardeşim yüreğimiz sizinle olacak.
 
 

Yazan aerme
16-09-2009 15:42,
 
...
Tebrik ediyorum arkadaşımıza,her türlü desteği vermeye hazırım.
 
 

Yazan Ankara Platform
16-09-2009 14:52,
 
Ankara Platform Desteği
Değerli Meslekdaşlarımız, 
 
Bizler Ankara-Platform Grubu üyeleri olarak meslektaşımız sayın Tuncer Küçük'ün sorunlarımıza dikkat çekmek amacı ile yapacağı bu yürüyüşe her türlü desteği vermeye ve yürüyüşü boyunca yanında olmaya hazır olduğumuzu tüm Emekli Assubay kamuoyuna bildirmekten onur duyuyoruz.  
 
Saygılarımızla.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >