cnnturk.jpg
haberturk.jpg
astsubaylar-yuruyor.jpg
videotalu.jpg

Kimler Sitede?

BİZİ TANIMIYORLAR PDF Yazdır E-posta
Son Güncelleme ( Çarşamba, 09 Eylül 2009 )
 

tbmm.jpg
B
ir kamuoyu araştırma şirketine Assubaylarla ilgili bir araştırma yaptırsanız, halkımızın bizi tanımadığını veya  askerlikleri sırasında edindikleri olumsuz düşünceleri yansıttıklarını görürüz.

Bu konu neden durup dururken aklıma geldi?  Dün  sitemiz ve TEMAD MANİSA üyesi  sevgili kardeşim Süleyman ÜSTÜNDAĞ’ın kişisel gayretleri ile MANİSA  AKP milletvekilleri ile görüşmemiz vardı. Milletvekillerini temsilen  Milletvekili Sn. Dr.Mehmet ÇERÇİ’nin ofisinde buluştuk. Sıcak bir karşılaşmanın ardından  ülkemizle ilgili tartıştığımız birçok konuda bilgilerinin olduğunu, ama onların da bizleri ve sorunlarımızı bilmediklerini müşahade ettim.

Mutat sohbetimizin ardından  kendilerine;

Sayın vekilim bizi kabul ettiğiniz için teşekkürler. Sizin zamanınızı almamak için TSK'nin olmazsa olmaz elemanı olan Assubayların temel sorunlarını size kısaca arz edip, sorularınızı alacağım. Ancak şu hususun özellikle altını çizmek istiyorum ki, BİZİM TALEPLERİMİZ NE DAHA FAZLASI NE DE İMTİYAZDIR. BİZ ADALET-EŞİTLİK VE İNSAN ONURUNA SAYGI TALEP EDİYORUZ. TALEPLERİMİZİN HİYERARŞİ İLE KESİNLİKLE İLGİSİ YOKTUR. HER KURUMDA VAR OLAN, AMA TSK İÇİN DAHA FAZLA ÖNEM TAŞIYAN HİYERARŞİYE BÜYÜK SAYGI DUYUYORUZ!

Sn.Milletvekilimiz de askerliğini yedek subay olarak yaptığını, bizlerin ordu içersinde  ne kadar önemli görevler üstlendiğimizi bizzat gördüğünü belirttiler.

Ben de kendilerine

işte Sn.Vekilim, bu  ağır çalışma koşullarında hizmet edip ağır sorumluluklar alan Assubaylar, ilköğretim mezunu mehter takımı elemanı ile aynı dereceden,  birçok kamu görevlisinden daha alt dereceden  göreve başlıyorlar. Benim eşim de öğretmen. Okulu denetleyen bir vali eşime, 'sizin sınıfta okuma yazma oranını düşük buldum, Cumartesi- Pazar günü  okulda kurs açın' derse bunu yaptırabilir mi? Oysa birlik komutanı, 'şu görev bitmeden kışladan ayrılınmıyacak hergün üç saat fazla mesai yapılacak, cumartesi pazar mesai yapacaksınız' diyebiliyor. Biz nöbet, gece eğitimi, tatbikat, özel görevlerle bir ayın yarısını kışlada geçiriyor, bir tek kuruş fazla mesai ücreti almıyoruz. Karşılığında büro memurları ile ayni dereceden göreve başlatılıyoruz. Oysa, lise mezunu ve 2 yıllık harp okul mezunlarının 8' nci dereceden göreve başladığı bir kurumda,bu ayrıcalığa ; MYO mezunu assubayların 9/2 lisans mezunlarının 8 nci dereceden göreve başlatılmaması  adaletsizliğine  katılıyor musunuz?

dedim  

Buna katılmak mümkün değil! Ordudan emekli lise mezunu subay var mı? Bunu ilk kez duydum

yanıtını aldım.

Sn.Vekilim, Silahlı kuvvetlerde   lise ve sanat okulu mezunu, nalbant, aşçı, muamele memuru, hesap memuru gibi ünvanı olan birçok subay vardı. Bunlar albay rütbesine yükseltildi. Şimdi emekli olunca, kadrosuzluk tazminatı adı altında  general tazminatı alıyorlar.

Lise ve muadili okul mezunu, iki ve üç yıl süreli harp okulu mezunlarının intibakları, personel kanunu çıkınca 8' nci dereceden yapıldı. Ama lise mezunu, lise artı sınıf okulu mezunlarının intibakları maalesef Asb. kaynağı olan MYO gibi yapılmamıştır. ASB. MYO mezunlarından önce kendi nam ve hesabına yüksek okul bitirenler ise zamanın Cumhurbaşkanı'nın Anayasa Mahkemesi'ni yanıltması veya AYİM hukuka aykırı kararı ile daha da mağdur edildiler. Yüksek okul mezunu olduğu halde ¼ kademeye yükseltilmeyen tek kamu görevlisi Assubaylardır. Em.San. yasasının Ek-70 maddesindeki oranlardaki adaletsizlikler 3' ncü  ve 2' nci dereceden emekli olan Assubayların mağduriyetini arttırmıştır. Bırakın bir derece için gerekli olan 3 yılı, 3 ay gibi eksik bir hizmet süresinden dolayı binlerce meslekdaşımız bu dereceye ulaşamamışlardır!...

Sn.Vekil bunun adaletsiz bir uygulama olduğunu bu konuları değerlendireceklerini belirtti. Ben de kendilerine;

Sn.Vekilim, o halde bu adaletsizliği önleyiniz. Yoksa ADALET KELİMESİNİN SADECE ADINIZDA VE TABELANIZDA OLUP, YÜREĞİNİZDE OLMADIĞINA HÜKMEDECEĞİZ! Biz 200.000 emekli ve muvazzafız. Aile fertlerimizle birlikte bu sayı asgari bir milyon, eş- dost- akrabalarımızla iki- üç milyonluk bir aileyiz

diyerek bilgilendirmeye devam ettim.

Sn.Vekilim, insan onuru ve adaletin olmadığı yerde hiçbir şey olamaz. Biz disiplinden taviz verilsin istemiyoruz. Sosyal konulardaki sorunları, kurumumuz kendi bünyesinde adil bir uygulamaya kavuşturabilir  ama  bizler, keyfiyete varan ceza sistemi  uygulamaları ile acılar yaşadık. Nöbeti teslim ettiğimiz arkadaşlarımız yaşamasın.  A ve B birliğinden iki kişi mesaiye 10 dakika geç kaldıkları zaman, bunun ezikliğini zaten yaşıyorlar. Servisi kaçırmışlar, aile bütçesinden taksi parası verip göreve gelmişler, A birliğinin komutanı bu durumu görmemezlikten gelip ikaz edebilirken, B birliğinin komutanı bu  suç sayılmayacak  gecikmeden dolayı kişiyi 10 gün oda hapsi cezası ile tecziye edebilir. YASADA AÇIKÇA BELİRTİLMEYEN SUÇUN KARŞILIĞINDA CEZA UYGULAMASI ANCAK KABİLE DEVLETLERİNDE OLUR. AİHM ŞAHSİ HÜRRİYETİN SADECE HAKİM TARAFINDAN KISITLANACAĞI HÜKMÜNÜ VERMESİNE RAĞMEN, İKİ YILDIR ASKERİ CEZA YASASINDA DEĞİŞİKLİK YAPILMAMIŞTIR.

Bunun üzerine;

Bu olabilir mi? AİHS ve AİHM kararlarını TC olarak kabul ettik. AİHM kararları bizim iç hukukumuzu bağlar!Bu konuyu ilk kez sizden duydum 

dedi.  Ben de;

Sn.Vekilim, yaş haddinden emekli olan albayların, 'sicil aldılar ama kadro olmadığı için general olamadı' mantıksızlığı ile kendilerine KADROSUZLUK TAZMİNATI ödenmekteydi. Ama sizin arkadaşlarınız, verdikleri yasa teklifi ile 2 yıllık albaya bu hak tanındı. Bunu Genelkurmay mı istedi?

dediğimde,

Olur mu? Bu arkadaşlarımız bilgilendirme sonucu bu teklifi grubumuza getirmişler  ve teklif verilerek yasalaşması sağlanmıştır.

dedikleri zaman

Peki o halde, SGK yasası görüşülürken MHP milletvekilleri tarafından verilen önerge ile ¼ adaletsizliği, 'Milli savunma komisyonu ve hükümetin katılmasıyla' milletvekillerinin onayı ile kabul edilmişti. Mürekkebi kurumadan, 5 AKP milletvekilinin takriri müzekkeresi ile geri alındı. Katılanlar, bu kez ret oyu verdiler! Bunu genelkurmayın istediğini, meclis iradesinin yıpratıldığını düşünüyoruz

Sayın Vekil o oturumlara katılmadıklarını, yasalaşan kararlardan bilahare bilgilendirildiklerini, ama oturumlarda yaşanan detayları bilmediklerini belirttiler .

Sayın vekilim bu konu basında , sitemizde ve kamuoyu vicdanın da  tepki ile karşılanmıştır. Sizi tenzih ederim! Ama, MİLLETVEKİLLERİ HALKIN İRADESİNİ Mİ TEMSİL EDİYORLAR YOKSA MECLİSTE KISA DÖNEM ASKERLİK Mİ YAPIYORLAR?

  Sn.Milletvekili bizim millet iradesinin dışında hareket etmiyeceğimize inanın kısa zamanda reform niteliğinde çalışmalar yaptık, demokrasiden adaletten taviz vermemiz mümkün değildir diyerek  dosyamızı aldılar. Manisa milletvekili Başbakan yardımcısı Sn. Bülent Arınç Bey'e ve ilgili komisyonlara iletecekleri sözünü verdiler. Veda ederken arkadaşımız Sn. Süleyman ÜSTÜNDAĞ;

Genelkurmay'ın isteği dışında, askerlerin sivil mahkemelerde yargılanması konusunu yasalaştırdıysanız, adalet ve eşitliği sağlayacak bu hususların yasallaşmasını da temin edebilirsiniz.

dedi.

Kendilerine ilgilerinden, yapacakları çalışmalardan dolayı teşekkür ederek ayrıldık. Akşam Sn.Arınç’ın iftar yemeğine katılmamızı isteyen arkadaşlara da: Bizim için en büyük ikramınız haklarımızın teslimi  olduğunu belirtip teşekkür ederek veda ettik;


Büyük ihtimal, verdiğimiz dosya yine tozlu raflarda  kaybolacak. Ama bilgilendirmelerimizin büyük yararı olduğuna, her platformda kendimizi tanıtmamız  gerektiğine inanıyoruz .

Adalet,eşitlik ve insan onurunun gerçekleşeceği günler dileği ile hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.
 
LUTFEN PAYLASIN
Digg!Google!Facebook!Del.icio.us!Live!Technorati!Yahoo!

08-09-2009 21:32 Ersen Gürpınar
08-09-2009 21:32. ..
Okunma Sayısı 1333    
Okuyucu yorumları (19)
Ortalama Üye Değerlendirmesi
   (1 Oylama)

Yazan DEVCAN
15-09-2009 23:55,
 
...
Yazılarınızı okuyorum yorumlarınıza bakıyorum ve her zaman onur duyduğum Assubaylık mesleğinde ne kadar yol katedilmiş onu sorguluyorum kendi kendime. Bakıyorum emekli olan siz değerli meslektaşlarımız ve şimdiki genç nesil de dahil olmak üzere her zamanki gibi karşıtlık.Başka dernekleri eleştirme ve yazıların okunmadan ( özellikle uzun olanları)yorum yapılması ve yazar arkadaşların her yazdığına teşekkür ve destek sözü gibi her zamanki alışılagelmiş meslek getirilerini görüyorum. Sorunların çözümünü çözüm üretmeye çalışan kişilerle paylaşmak lazım, basın yayın gibi. Ülke siyasileri her zaman siyasi olarak yaklaşır, yani uyku ilacı gibi AMERİKA GİBİ. Birbirimizi eleştirme yerine tartışıp sorunlara birlikte çözüm üretmekten yanayım. "Her tartışma bir çözüm yolu getirir" düşüncesiyle HEPİNİZİ SAYGI İLE SELAMLIYORUM.
 
 

Yazan kuruoğlu
15-09-2009 21:01,
 
...
Değerli Ersen Ağabey; 
Görüşmeyi koordine eden değerli meslektaşımız Sayın Süleyman ÜSTÜNDAĞ'a, yapmış olduğu katkı nedeniyle,size de sorunlarımızı özetle ve net bir şekilde dile getirdiğiniz için teşekkür ediyor,saygılar sunuyorum.
 
 

Yazan Bülent ÖZDAMAR
15-09-2009 15:39,
 
Kuru Teşekkür
Sayın Ersen GÜRPINAR ağabeyimiz; 
 
Bu çalışmalarınız ve girişimleriniz sonucunda ne denilebilirki! Bu gayretlerinize karşılık sizlerden kuru bir teşekkürü esirgeyenler utansın. Siz ve sizin gibiler bu toplumun gerçek temsilcileri, gerçek savaşçılarısınız. Elinize, yüreğinize, gönlünüze sağlık. Eh ne diyelim; darısı yan gelip yatanların, binlerce feryadı duymamazlıktan gelenlerin başına. Teşekkürler Ersen Ağabey.
 
 

Yazan fedai
14-09-2009 23:28,
 
...
Sayın Gürpınar, 
Yapmış olduğunuz bu tanıtıcı ve bilgilendirici çalışmanızdan dolayı sizi kutlarım. 
Diğer arkadaşlara örnek olmasını dilerim. Boş durmayalım arkadaşlar her yerde fırsat buldukça Sn.Gürpınar gibi çalışalım.Selam ve sevgilerimi yollarım...
 
 

Yazan Arif ASLAN
14-09-2009 23:03,
 
.....
Sayın GÜRPINAR, 
Size ne kadar teşekkür etsem azdır,sağ olun var olun.Evet bir konuda hemfikir olalım,gerçekten bir çok kimse bizlerin sorununu bilmiyor ve bizleri de tanımıyorlar.Bizler açlık sınırında maaş alıyoruz dediğimizde bir çok kesim buna inanmıyor.Bırakınız en yakınımızda olanlar,arkadaşlarımızdan bir çoğu da inanmıyor.Bir işci emeklisi arkadaşım 1500 lira emekli maaşı almasına ,bana dert yanıyor sizler benden fazla emekli maaşı alıyorsunuz diye,ben şu kadar maaş alıyorum dediğimde ,inanmıyor.İkna olduğunda da hayretler içinde kalıyor,ben sizlerin şu kadar maaş aldığınız sanıyordum diye.Benim yakınımda olan arkadaşım böyle ise gerisini siz düşünün.Emin olunuz Genelkurmay Başkanı'na şu kadar maaş alıyoruz dense,hadi canım sende diyecektir.Yakınlarımızdan başlayarak ,yukarıya doğru bu konularda bilgilendirme yönüne gidersek ,sonunda kazanan bizler olacağız.Bu yönden de sizin yapmış olduğunuz görüşme önem taşıyor.Dediğiniz gibi verdiğiniz dosya tozlu raflarda kalsa bile,durumumuzu bir miletvekiline tüm gerçekleriyle anlatmanız bizim açımızdan çok önemli,sağ olun var olun.İyi ki varsınız.
 
 

Yazan ALİHAN
14-09-2009 21:11,
 
...
Sayın Gürpınar, yapmış olduğunuz bu girişim ve bilgilendirme için şahsım adına çok teşekkür ederim.İyi ki siz ve sizler gibi bu zümreyi düşünen abilerimiz var.Sağ olun, var olun.
 
 

Yazan Komutan57
13-09-2009 01:14,
 
İNSANLIK ONURU İÇİN...
SAYIN ERSEN GÜRPINAR ABİCİĞİM; HARİKA BİR SÖYLEŞİ İLE ADETA, ADALET VE İNSANLIK DERSİNE TERCÜMAN OLMUŞSUNUZ. SİZİ CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM VE BİZ ASSUBAY ZÜMRESİ İÇİN GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ ÜSTÜN ÇALIŞMALARINIZDAN DOLAYI DA, ŞÜKRANLARIMI ARZ EDERİM. UMARIM SÖYLEŞİ İLGİLİ YERE GİDER!!! BOŞ OTURMAKLA HİÇ BİR ŞEY YAPILAMIYACAĞI, AŞİKARDIR. BUNUN İÇİN DE MUHAKKAK ÇABA GÖSTERİLMESİ GEREKİR. BİRLİK VE BERABERLİK RUHU İÇİNDE SAYIN MESLEKTAŞLARIMI ETKİN VE KALICI BİR MÜCADELEYE ORTAK OLMAYA ÇAĞIRIYORUM. 
SAYGILARIMLA...
 
 

Yazan tokay80
12-09-2009 11:11,
 
...
Çalışmalarınız için çok teşekkür ederim.TEMAD'ın kulakları çınlasın.Haaaa bu arada TEMAD'ın sosyal faaliyetleri hayırlı olsun.Vur patlasın, çal oynasın.
 
 

Yazan atilla abaylı
10-09-2009 14:49,
 
BU ETKİNLİK DE BİR SAVAŞTIR...
TEMAD MANİSA'YA ÜYE BİR ARKADAŞIMIZIN YARDIMLARI İLE SAYIN GÜRPINAR'IN YAZISINDA BELİRTTİĞİ BİLGİLENDİRME KÜLTÜREL-EYLEM OLARAK İSİMLENDİRİLEBİLİR. SAYIN GÜRPINAR'IN BU TOPLANTIYI TATİLİNİ YARIDA KESİP YAPTIĞINI BİLİYORUM.ŞU YAPILAN,YAZIDA BELİRTİLEN ETİK GEREĞİ SATIRLARA YANSIYAMIYAN TÜM ASSUBAYLARIN FERYATLARINI FARKLI CÜMLELERLE İLETTİKLERİNİ BİLİYORUM. 
 
KENDİSİNİ SAYGI İLE SELAMLAMAK,TEMAD SALONLARINDA MASALARDA OKEY OYNAYARAK,BOŞ ÇENE ÇALARAK, EYLEMSİZ, İŞLEVSİZ,PROGRAMSIZ O MASALARI İŞGAL EDEN TÜM BAŞKAN VE YÖNETİM KADROLARINA BİR ŞEYLER ANLATTIĞI KANAATİNİ TAŞIYORUM. 
 
TEMAD İZMİR BAŞKANLARININ 26 EYLÜL'DEKİ BALÇOVA TEMAD'DA YAPACAKLARI KAHVALTILI GELENEKSEL TOPLANTIDAN ÇIKACAK KARARI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ. UNUTMAYINIZ Kİ BİNLERCE İNSAN O KARARIN HEYACANI İÇİNDE. :? :? :? :x :x :x
 
 

Yazan ORHUN
10-09-2009 04:23,
 
MAZLUM ASSUBAYLAR SİZLERE DUACI
TEMAD'ın ceylan derisi koltuklarında oturan ve görevlerini yapmayanların kendilerini sorgulaması ve vicdan muhasebesi yapmaları gerekir. 
Allah sizden razı olsun Sayın GÜRPINAR. 
Zat-ı alinize mücadeleniz sebebiyle saygılar sunarım.
 
 

Yazan Besim
09-09-2009 23:13,
 
UMUT
Sayın Gürpınar, 
Umut az da olsa ferahlık verir.BU alanda atılacak her adım,başarıya götürecek yolun bir kısmının aşılmasıdır.Azimliyiz ve umutluyuz,başaracağız.Sevgiler ,saygılar.
 
 

Yazan Mithat Türetken
09-09-2009 22:52,
 
Birgün mutlaka anlıyacaklar
Teşekkürler kardeşim sizinde belirttiğiniz gibi belki dosyamız tozlu raflarda kaybolacak ama dışarıdan gazel okuyanlarla bizi temsil etmekle görevli olanlar bu kadar çarpıcı ifadelerle bizi anlatsalar gayret etseler çok şey değişmiş olur.
 
 

Yazan Parmenion
09-09-2009 22:44,
 
Yarın mutlaka tanıyacaklar..
Sn.Ersen Gürpınar emeklerinize sağlık, meyve veren ağaç taşlanır böyle olduğu da zaten aşikar, asılları vurur, sanalları vurur, eee sırtından vuranlar zaten belli böyle olmasına rağmen dur durak bilmeksizin sorunlarımızı her platformda çözme gayretleriniz toplumumuzu gerçek anlamda umutlandırıyor teşekkür ederiz. Buna tek kelimeyle "az laf çok iş" denir. Öte yandan, geleceğin iyi olacağına olan inancını toplumumuz yitirmemiştir. Burada kişisel girişim ve gayretlerin yanında özellikle tanıtım hususlarında TEMAD'ın sistemli bir şekilde çalışma icra etmesi gerekmektedir ancak TEMAD son günlerde sanki narkoz verilmiş hasta görüntüsü içinde tanıtım yapmayı bırakın Zafer bayramı kutlamasını bile sitesinden yayınlama aczi içine düşmüş bulunmaktadır. Önce hasta ayağa kaldırılmalı ardından her platfomda sistemli bir çalışma başlatılmalıdır. Şu unutulmamalıdır ki, Assubayları Türk toplumunun tüm kesimleri çok iyi tanımaktadır ancak bu her kesimin kendi işine geldiği şekilde yorumlanmaktadır. İşte bu her kesimin farklı yorumunu hizaya getirecek ve toplumumuzu ülke sathında etkin bir şekilde tanıtacak merci de uykuda olan TEMAD dır..
 
 

Yazan Yükselen Ses
09-09-2009 21:41,
 
GURURUMUZSUNUZ.
SN GÜRPINAR ,SİZLER BİZLERİN GURURUSUNUZ,MALESEF AYNI GURURU TEMAD YÖNETİMİYLE DUYAMIYORUZ.SN SÜLEYMAN ÜSTÜNDAĞ MESLEKTAŞIMIZADA TEŞEKKÜR EDERİM.SN ARINÇ BEYİN BABASI RAHMETLİ JANDARMA ASSUBAYI İDİ.SN ARINÇ HUKUKÇU VE YILLARIN SİYASETÇİSİ TBMM BAŞKANLIĞI GÖREVİNİN YANISIRA BAKANLIK YAPMIŞ VE YAPMAKTADIR. BU ZATI MUHTEREM ASSUBAYLARI ÇOK İYİ TANIR BABASININ KIT KANAT GEÇİNDİĞİNİ NELER ÇEKTİĞİNİ BİLİR AMA KILINI KIPIRDATMAZ.HAR ŞEYE AĞLARDA BABASININ ÇEKTİKLERİNDEN HİÇ DUYGULANMAZ GÖZYAŞI DÖKMEZ.BU ZİHNİYETLER SUBAYI TANIRLAR ÜÇ BEŞ EMEKLİ ALBAY KILIÇ ALSIN DİYE BEŞ DAKİKADA KANUN ÇIKARTIRLAR.ASSUBAYLARI TANIMAK İÇİN FAZLA GAYRETE GEREK YOK.SEHİT CENAZLERİ YETMİYORMU.BUNLAR ANLAYANA KADAR GAYRET EDECEĞİZ ANLAMAZLARSA MEYDANLARDA ANLATACAĞIZ EYLEMLERLE..
 
 

Yazan janas
09-09-2009 20:39,
 
İşte budur.
İşte budur.Değerli büyüğüm Ersen Gürpınar'ı tebrik etmek haddim bile değil çünkü o bunları hep yapıyor.Şaşırtmıyor.Varolsun. 
Sayın Süleyman ÜSTÜNDAĞ abimizede yürek dolusu sevgi ve saygılar. 
 
Takipteyim.
 
 

Yazan tedbir33
09-09-2009 18:48,
 
KARIŞTIRDIM...
Sayın TEMAD Genel Başkanı'mızın, "Biz Ersen Gürpınar ve onun gibi düşünenleri yakından tanıyoruz. Bakanlık kapısında yatsa mıydık" ve diğer başkan Mahmut Erdem'in ikide bir "Malum sitede yazan Ersen Gürpınar ve arkadaşları dernek tüzüğün fişmekan maddesine göre üyelikten atılmalıdır" dediği Ersen Gürpınar bu satırlarda faaliyetini anlatan kişi mi yoksa başka bir Ersen Gürpınar var da ben mi karıştırıyorum...
 
 

Yazan Özer 84
09-09-2009 18:26,
 
...
Sayın GÜRPINAR; 
Bizim tek yasal temsilcimiz olan TEMAD'ın yapamadıklarını, siz kısıtlı imkan ve kişisel gayretlerinizle yapıyorsunuz ya, bu camia size ne kadar teşekkür etse 
azdır. Tüm emeklerinizden dolayı sağ olun var olun. Eli öpülecek insansınız. 
Saygılarımla.
 
 

Yazan aerme
09-09-2009 18:03,
 
...
TEŞEKKÜRLER ERSEN ABİ VE SÜLEYMAN ABİ.ELBET BU ÇALIŞMALAR MEYVE VERECEK,SN.BÜLENT ARINÇ ASSUBAY ÇOCUĞU; BİLGİLENDİRİLİRSE BU KONULARIN ÜZERİNE GİDER.ONA ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDERSEK SONUÇ ALIRIZ.
 
 

Yazan Hüseyin SAVCI
09-09-2009 16:25,
 
...
Sayın GÜRPINAR, 
Bu konuda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Sesimizi duyuracağız, her fırsatı, her platformu kullanarak. Demokratik ve hukuk çerçevesi içinde.
 
 
Sadece kayitli kullanicilar bir Makaleyi yorumlayabilir. Lütfen ücretsiz üye olun veya giriş yapın.
< Önceki   Sonraki >